W Pniewach rywalizowali w futsalowych derbach Wielkopolski

21:42, 26.11.2022 ceg, Fot. Red Dragons Pniewy. Aktualizacja: 16:36, 27.11.2022

W dwunastej kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy doszło do derbów Wielkopolski. W Pniewach drużyna Red Dragons podejmowała GI Malepszy Arth Soft Leszno. Dla obu zespołów był to ważny pojedynek w kontekście walki o awans do fazy play-off.

Goście wystąpili już z Marcelem Wolanem w składzie, ale jeszcze bez Dominika Soleckiego. W pierwszej połowie oglądaliśmy tylko jednego gola. W 11. minucie zdobył go dla leszczynian Brazylijczyk Yvaldo Gomes. Tym samym do przerwy prowadził zespół Tomasza Trznadla 1:0.`

Zaraz po wznowieniu gry gospodarze doprowadzili do wyrównania, a od 29. minuty prowadzili 2:1. W samej końcówce pniewianie dorzucili jeszcze trzecie trafienie. Nasi futsalowcy wycofali bramkarza, próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale nie dali radyt. Przegrali ostatecznie 1:3.