W hali Trzynastka kibice zobaczyli aż 72 bramki. 47 z nich zdobyli goście z Lubina

21:08, 29.11.2022 ceg, Fot. Zagłębie Lubin - Facebook Aktualizacja: 10:39, 30.11.2022

Na drugiej rundzie zakończyli tegoroczną przygodę z PGNiG Pucharem Polski piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno.

Leszczynianie stanęli przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem ich rywalem w tej fazie pucharowej rywalizacji było Zagłębie Lubin. To zespół występujący na co dzień w PGNiG Superlidze - zatem murowany faworyt do awansu.

Tylko na początku wtorkowego spotkania gospodarze byli w stanie nawiązać w miarę wyrównaną walkę z "Miedziowymi". Po 5 minutach był remis 3:3. Później rosła przewaga gości. Już do przerwy prowadzili 26:14, a całe spotkanie wygrali 47:25.

Tym samym to lubinianie przeszli do kolejnej rundy Pucharu Polski, a leszczynianom pozostała walka o ligowe punkty. W najbliższy weekend zagrają w Wolsztynie z Wolsztyniakiem.