Zamknij
REKLAMA

Trener żużlowej kadry seniorów oraz juniorów i jego motoryzacyjna pasja (zdjęcia)

10.48, 25.01.2023 Tekst i fot. D. Cegielski Aktualizacja: 22.47, 26.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Rafała Dobruckiego znają świetnie kibice żużla. To znakomity przed laty zawodnik, a obecnie szkoleniowiec kadry narodowej juniorów i seniorów. Nie wszyscy fani "czarnego sportu" wiedzą jednak, że popularny "Rafi" to także wielki miłośnik starych pojazdów.

Od wielu już lat Rafał Dobrucki zajmuje się renowacją zabytkowych samochodów. Do jego firmy trafiają różne, często bardzo okazałe modele sprzed lat, gdzie są odświeżane i zyskują dawny blask. Wracają do swych dotychczasowych właścicieli, albo znajdują zupełnie nowych. 

Popularny "Rafi" na poważnie zaangażował się w renowację zabytkowych pojazdów po zakończeniu kariery. Jego pierwszym odrestaurowanym samochodem był ford mustang z 1967 roku. Pasja rozwinęła się na tyle, że powstał "Dobrucki Garage 76".

- Rafał nie tylko zarządza firmą, ale też sam zajmuje się renowacją, głównie silnikami. Potrafi przy nich spędzić wiele czasu - mówią jego współpracownicy.

Niedawno trener pracował nad modelem alfa romeo spider czy fordem mach1 z 1970 roku.

Z uwagi na obowiązki w reprezentacji Polski, Dobrucki swoją pasję rozwija głównie zimą. W trakcie sezonu nie ma na to tyle czasu.

Jeszcze przed wylotem z kadrowiczami na Maltę Rafał i jego współpracownicy zorganizowali drzwi otwarte w swoim garażu. 

- Wydarzenie przygotowaliśmy z myślą głównie o młodych ludziach, uczniach szkół, zwłaszcza tych zafascynowanych motoryzacją i lubiących to, bo do tej pracy potrzeba po prostu serducha. Chcieliśmy tą drogą zachęcić ich do zawodu blacharza czy lakiernika. My oferujemy praktyki w tych zawodach, także mechanika. Przy okazji zaprezentowaliśmy też pojazdy, samochody i motocykle, które przechodzą u nas renowację - powiedział nam Rafał Dobrucki.

Więcej o motoryzacyjnej pasji trenera żużlowej kadry przeczytacie w najnowszym wydaniu gazety ABC. Zachęcamy do lektury.

(Tekst i fot. D. Cegielski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%