Zamknij

Faworyt nie zawiódł. Wywiózł z Ponieca korzystny wynik

21:56, 17.05.2023 ceg, Fot. Zosia Kręgielczak Aktualizacja: 13:13, 18.05.2023
Skomentuj

Za nami pierwsze mecze półfinałowe play-off w Fogo Futsal Ekstraklasie. W obu górą byli goście.

Środowy pojedynek z sześciokrotnymi mistrzami Polski i trzykrotnymi triumfatorami Pucharu Polski rozpoczął się udanie dla gości, którzy prowadzili od 4. minuty. Do przerwy już więcej bramek nie oglądaliśmy. Na następną trzeba było czekać do 28. minuty. Niestety, wtedy po raz drugi trafili rywale, a konkretnie Michał Marek. Ten sam zawodnik podwyższył po chwili na 3:0 dla Rekordu. Kropkę nad "i" bielszczanie postawili w 39. minucie ustalając końcowy wynik na 4:0.

Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę w Bielsku-Białej. Druga wygrana Rekordu da mu awans do finału. Ewentualne zwycięstwo leszczynian spowoduje konieczność rozegrania trzeciego spotkania - w niedzielę ponownie w Bielsku-Białej.

Przegrany z tej pary nie kończy rywalizacji, gdyż powalczy jeszcze o brąz.

W pierwszym meczu półfinałowym drugiej pary Piast Gliwice uległ u siebie Constraktowi Lubawa 1:2.