Leszczynianki rozpoczęły baraże o I ligę z solidnym przytupem

20:11, 27.03.2024 Tekst i fot. ceg Aktualizacja: 08:46, 28.03.2024

W Lesznie rozpoczął się barażowy turniej półfinałowy o awans do I ligi koszykarek. Swój pierwszy mecz rozegrały w środę leszczynianki.

Koszykarki Pompax Tęczy na początek zmierzyły się z Chrobrym Głuchołazy. Tylko w pierwszych minutach spotkania miały małe problemy z rywalkami. Po pierwszej kwarcie było jedynie 13:11. Druga ćwiartka była znacznie lepsza w wykonaniu drużyny gospodarzy i po 20 minutach mieliśmy już 35:18.

Po przerwie leszczynianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie hali SP 4 w Lesznie-Zaborowie. Trener Maciej Krówczyński dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom. Zmienniczki też nie zawiodły, a inauguracyjne spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Tęczy 74:49.

- Było trochę niepokoju na początku, co wynikało ze zbyt nerwowej i zarazem nieskutecznej naszej gry, ale później już w pełni dominowaliśmy. Pierwszy mecz jest zawsze najważniejszy i trzeba go wygrać bez względu na styl - powiedział nam trener Maciej Krówczyński.

Najwięcej punktów w środowy wieczór zdobyły: Skrzypczak 13, Walentowska i Hołtyn-Gorynia po 11 oraz Pietrzak 10.

W czwartek o godzinie 19, w drugim spotkaniu, nasze koszykarki zmierzą się z Basketem Aleksandrów Łódzki.