Co za mecz Pompax Tęczy Leszno w Trapezie! Dogrywka wyłoniła zwycięzcę

16:38, 05.10.2024 Tekst i fot. ceg Aktualizacja: 16:45, 05.10.2024

Solidnej porcji emocji dostarczył sobotni mecz koszykarek w Trapezie, Drużyna Pompax Tęczy podejmowała Basket Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

Dla leszczynianek był to pierwszy występ w I lidze po dwuletniej przerwie. Stres związany z debiutem dał o sobie znać, bowiem początek był bardzo nerwowy i nieskuteczny dla naszych koszykarek. Po pierwszej połowie przegrywały 31:32.

Po zmianie stron rywalki odskoczyły na kilka "oczek", ale podopieczne Macieja Krówczyńskiego zdołały wrócić do gry. Ostrowianki tuż przed końcem czwartej kwarty wyrównały na 60:60 i potrzebna była dogrywka.

W niej lepiej zaprezentowały się "Tęczowe" które wygrały ostatecznie 71:63.

Punkty dla Pompax Tęczy uzyskały: Walentowska 20, Sklepowicz 19, Jasińska 12, Hołtyn-Gorynia 10, Skrzypczak 6, Kuczyk i Brambor po 2.