Na meczu koszykarzy Royal Polonii 1912 Leszno emocji też nie brakowało

21:54, 05.10.2024 Tekst i fot. D. Cegielski Aktualizacja: 22:34, 05.10.2024

W meczu koszykarzy Royal Polonii 1912 Leszno z Turowem Zgorzelec też nie brakowało emocji, podobnie jaj we wcześniejszym spotkaniu zawodniczek Pompax Tęczy Leszno.

W drugiej kolejce grupy D II ligi leszczynianie podejmowali Turów Zgorzelec. Ich pierwszy ligowy mecz w Trapezie obserwowało około pół tysiąca widzów.

Początek nie był zachwycający. Obie drużyny raziły bowiem nieskutecznością.  Po 10 minutach było 14:12 dla gości. Drugą kwartę poloniści wygrali już 21:10 i do przerwy prowadzili 33:24.

Po zmianie stron znów oglądaliśmy nieskuteczną grę z obu stron. Z czasem lepiej prezentowali się nasi koszykarze. W końcówce rywale zniwelowali jednak 13-punktową różnicę i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie skończyło się na wyniku 60:57 i tym samym leszczynianie zainkasowali pierwszy w tym sezonie komplet "oczek".

Punkty dla Royal Polonii uzyskali: Chanas i Pabian po 20, Soroka 9, Jakubiak 4, Rybarczyk 3, Gałczyński i Taisner po 2, Zywert i Samolak 0.