Zamknij

Sportowa sobota w Piotrowicach. II Bieg po złotą cebulę (zdjęcia)

19:14, 14.10.2024 Relacja czytelnika Aktualizacja: 09:21, 17.10.2024
Skomentuj

W sobotę, 12 października, w Piotrowicach w gminie Święciechowa biegano, maszerowano i spacerowano po symbol zdrowia i szczęścia - cebulę. Stowarzyszenie Team Piotrowice zorganizowało II Piotrowicki Bieg po złotą cebulę. I cebul i sportu było tego dnia dużo więcej.

,,Bieg’’ ruszył tuż po godz. 11 i rozpoczęli go najmłodsi. W spacerze (na 1,5 kilometra) udział wzięło aż 39 zawodników. Wszystkie maluchy otrzymały dyplom i mały upominek, a ,,na pudle’’ stanęli: Bibianna Lasecka, Marcel Kaźmierczak i Patrycja Warlińska.

Marsz na 3 kilometry w tym roku cieszył się mniejszym zainteresowaniem niż w ubiegłym, a wygrali go: Aleksandra Pietrucha, Magdalena Glapiak i Dorota Glapiak oraz Hubert Bossy, Marek Antoniak i Ryszard Czubała. W biegu na 4,5 kilometra najlepsi byli: Klaudiusz Górski, który triumfował na podium też w zeszłym roku oraz Paweł Wałkiewicz i Konrad Szymański, a w damskiej klasyfikacji na najwyższym podium po raz kolejny stanęła Anna Śmigielska, a tuż za nią Martyna Pietrucha.

Wszyscy biegacze zostali tradycyjnie już zaproszeni na piotrowicką zupę cebulową (wyszła jeszcze pyszniejsza niż w zeszłym roku) i do wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych.

Gdy ponad dwadzieścia osób szatkowało warzywa na sałatkę na boisku ruszyły już rozgrywki piłkarskie (cztery drużyny, sześć meczów, mnóstwo emocji i małe odkrycia drzemiących w tej okolicy talentów piłkarskich). W trakcie degustacji odbyły się jeszcze:  międzypokoleniowy mecz w palanta, a w polu - mimo wiatru - bohatersko walczono o celność w turnieju strzeleckim o Puchar Radnej Piotrowic. Puchar w strzelaniu zdobył Dariusz Groblica. Konkurs obierania cebuli wygrała Lidia Kumoch.

III Piotrowicki Bieg po Złotą Cebulę już jesienią 2025 roku.