Na kortach Akwawit w Lesznie grali w singla i debla. Emocji nie brakowało (zdjęcia)

11:00, 22.10.2024 ceg. Fot. LTK Leszno Aktualizacja: 19:17, 23.10.2024

W hali Leszno Tenis Klubu przy hotelu Akwawit odbyły się dwa turnieje, które przyciągnęły liczne grono lokalnych zawodników.

19 października rozegrano turniej singlowy, w którym wzięło udział 27 uczestników. W 2. lidze zwyciężył Filip Zywert, pokonując w finale Marcina Piosika po emocjonującym meczu 0:4, 4:1, 7:10. W 1. lidze na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Piróg, który w finałowej walce wygrał z Marcinem Szendrykiem 0:4, 2:4.

Z kolei 20 października odbył się pierwszy turniej deblowy sezonu zimowego, w którym wzięły udział aż 24 pary. W rywalizacji kobiet najlepsze okazały się Żaneta Łukasiewicz i Lidia Ostrowska. Drugie miejsce zajęły Adrianna Patrzek i Lilianna Majchrzak, a trzecie Monika Filipowiak i Olga Malas. Wśród mężczyzn triumfowali Jakub Szalaty i Damian Kryg, przed Krzysztofem Bartkowiakiem i Mikołajem Józefowskim oraz Krzysztofem Dzięcielskim i Tomaszem Janasem.