Kolarski klub Kołownik Włoszakowice organizując wyścigi lubi nawiązywać do powstańczych tradycji. Nie inaczej było w Dominicach, gdzie rozegrano wyścig MTB dla dzieci i młodzieży pn. „Powstańczy Goniec”. Wystartowało ponad 130 zawodników.
Kołownik to dawne określenie rowerzysty lub kolarza. Tak też mówiono w okresie Powstania Wielkopolskiego, kiedy rolę gońców pełniły dzieci i młodzież. To właśnie ich ma upamiętniać wyścig "Goniec Powstańczy", który tym razem odbył się w Dominicach. Był jednym z elementów przedsięwzięć upowszechniających kolarstwo wśród najmłodszych pod hasłem „Kołowanie z Kołownikiem”.
Najmłodsi zawodnicy mieli zaledwie 5 lat, dlatego wyznaczono im trasę liczącą 400 metrów, ale 16-latkowie musieli pokonać dystans 9 km, trasą wiodącą po dość pagórkowatych lasach w okolicach Dominic.
[FOTORELACJA]10463[/FOTORELACJA]
Młodzi gońcy rywalizowali z podziałem na kategorie wiekowe, dlatego triumfatorów było sporo. Pełne wyniki TUTAJ
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz