Zamknij
REKLAMA

Znamy Mistrza Pięknego Czytania (zdjęcia)

10:41, 07.03.2019 | L.M
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz czternasty uczniowie klas III i IV szkół w Lesznie spotkali się na Miejskim Konkursie „Mistrz Pięknego Czytania”. Po raz pierwszy odbył się on w nowej siedzibie Szkoły Podstawowej nr 4. Organizatorami inicjatywy była szkoła oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

Prowadzącą tegoroczną edycję konkursu była Ewa Krawczyk, która przedstawiła jury w składzie: Łukasz Wierzbicki - autor książek dla dzieci i młodzieży, Andrzej Kuźmiński - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, Ryszard Biberstajn - leszczyński poeta, Krzysztof Taciak - MBP w Lesznie oraz Iwona Gubańska - nauczyciel konsultant Centrum Doszkolenia Nauczycieli w Lesznie.

W konkursie udział wzięło 17 uczniów (8 klas trzecich oraz 9 klas szóstych), którzy w pierwszym etapie wygrali rywalizację o tytuł „Mistrza” w swojej szkole, a teraz przyszli zawalczyć o tytuł „Mistrza Leszna”.

Uczniowie klas III mieli za zadanie przeczytać fragmenty książki pt. „ Afryka Kazika”, a klasa IV „Machiną przez chiny”. Obydwie książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego.

Kolejnym punktem programu było spotkanie autorskie Łukasza Wierzbickiego z uczniami. Dzieci dowiedziały się jak powstawały opowieści oraz miały możliwość posłuchać fragmentów książek w wykonaniu samego autora.

Ostatecznie „Mistrzem Pięknego Czytania” w kategorii klas III został Mateusz Janowicz ze Szkoły Podstawowej nr 10, a wicemistrzem Antoni Kuczma z Szkoły Podstawowej nr 13.

W kategorii klas VI mistrzem została Marcelina Furmaniak z Szkoły Podstawowej nr 2, a wicemistrzem Helena Piotrowska Szkoła Podstawowa nr 1.

 

(L.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz