Zamknij

Eliza Marach z Grand Prix konkursu (zdjęcia)

12:55, 07.04.2019 | jrs, Fot. Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej
REKLAMA
Skomentuj

To była 35. edycja Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej.

Do udziału zgłosiło się 54 instrumentalistów reprezentujących 16 orkiestr dętych z miejscowości: Pobiedziska, Śmigiel, Miejska Górka, Wschowa, Krzywiń, Grodzisk, Przemęt, Chludowo, Gostyń, Sieraków, Kościan, Leszno, Krobia i Osieczna. Oceniało ich jury w składzie: przewodniczący Kazimierz Budzik, Urszula Schulz i Marek Galubiński.

Grupa do 12 lat: 

kategoria instrumentów dętych drewnianych:
I miejsce Maria Dąbrowska, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi,
II miejsce Amelia Urbaniak, Orkiestra Młodzieżowa przy Stowarzyszeniu Bis we Wschowie i Wojciech Peregrym, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi,
III miejsce Kaja Wrzesz, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi,
Wyróżnienia Łukasz Sierota, Orkiestra Młodzieżowa przy Stowarzyszeniu Bis we Wschowie oraz Eryk Wołos, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi.   

kategoria instrumentów dętych blaszanych:  
I miejsce Małgorzata Prentka, Pobiedziska Orkiestra Dęta oraz Dariusz Kołodziejski, Orkiestra Dęta Stowarzyszenie ArtVivat z Sierakowa Wlkp.,
II miejsce Wojciech Zimniak, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu,
III miejsce Dawid Onoh, Grodziska Orkiestra Dęta imienia Stanisława Słowińskiego,
Wyróżnienie Agata Stepka, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie.

Grupa do 15 lat:

kategoria instrumentów dętych drewnianych
I miejsce  Martyna Krzyżkowiak, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu,
II miejsce Julia Konieczna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Stowarzyszeniu BIS we Wschowie oraz Julia Łączna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta we Wschowie,
III miejsce Nina Ryszkowiak, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta TON w Kościanie,
wyróżnienia Aleksandra Prałat, Orkiestra Dęta OSP w Osiecznej; Monika Kubale, Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego; Milena Król, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Stowarzyszeniu BIS we Wschowie.

kategoria instrumentów dętych blaszanych
I miejsce Borys Karmelski, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta TON w Kościanie,
II miejsce Aleksandra Prentka, Pobiedziska Orkiestra Dęta oraz Maurycy Majewski, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie,
III miejsce Stanisław Nieścior, Młodzieżowa Orkiestra Dęta we Wschowie,
wyróżnienie Arkadiusz Nogalski, Młodzieżowa Orkiestra Dęta we Wschowie.

Grupa do 18 lat:

kategoria instrumentów dętych drewnianych
I miejsce Eliza Marach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie,
II miejsce Edyta Dworczak, Orkiestra Dęta Stowarzyszenie ArtVivat z Sierakowa Wlkp.,
III miejsce Julita Kaczmarek, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie oraz Wiktoria Kubicka, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Chludowo,
wyróżnienie Zuzanna Matuszewska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu.

kategoria instrumentów dętych blaszanych
I miejsce Piotr Heliński, Orkiestra Dęta OSP w Osiecznej oraz Rafał Wołos, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi,
II miejsce Szymon Pikulski, Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi,
III miejsce Jan Schulz, Orkiestra Dęta OSP Osieczna,
wyróżnienie Łukasz Sobisiak, Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego i Przemysław Bagiński, Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Śmiglu

Grand Prix i główną nagrodę konkursu w wysokości 1000 złotych, ufundowaną przez prezesa Przedsiębiorstwa Przetwórczo-Handlowego MALPOL Stanisława Malickiego, otrzymała Eliza Marach z Orkiestry Dętej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie.
Nagrodę specjalną Stanisława Glapiaka, burmistrza gminy Osieczna, dla najlepszego wykonawcy z Orkiestry Dętej OSP w Osieczne, przyznano Janowi Schulzowi.
Dwie nagrody burmistrza Kościana Piotra Ruszkiewicza otrzymali Borys Karmelski z Orkiestry Dętej TON z Kościana i Kajetan Neumann z orkiestry Dętej OSP z Kościana.
Nagrodę specjalną dla najlepszego wykonawcy z Przemętu ufundowaną przez firmę MALPOL otrzymała Eliza Marach.
Nagrodę specjalną z okazji 35. edycji konkursu dla 35. wykonawcy przesłuchań ufundowaną przez Tomasza Schulza, syna patrona konkursu, dostała Aleksandra Prentka z Pobiedziskiej Orkiestr Dętej grającej na trąbce.
Nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu odebrał Marcin Kaczor ze Stowarzyszenia Kulturalnego Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń.

Organizatorami konkursu byli Centrum Kultury i Biblioteka oraz Orkiestra Dęta OSP w Osiecznej.

 

(jrs, Fot. Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone