Zamknij

Charakterystyczny dla Leszna budynek przechodzi metamorfozę (zdjęcia)

11:00, 02.05.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Na części obiektu wymieniono już zielone szklane płyty. Na części można już podziwiać efekty termomodernizacji.

Elewacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie zmienia się z każdym dniem.

To z powodu termomodernizacji budynku głównego uczelni.

Inwestycja pochłonie ponad 8 milionów złotych. Dzięki niej z elewacji zniknie azbest, który jest pod szklanymi płytami. Trwa również wymiana okien, których liczba spadnie z 760 do 393.

Uczelnia im. Jana Komeńskiego na wykonanie inwestycji otrzymała unijne wsparcie, w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zadanie jest realizowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przyznane dofinansowanie wynosi 85 proc., a więc prawie 5,4 mln złotych. Około 2,6 miliona złotych dokłada uczelnia.

W pierwszym etapie wymieniona zostanie elewacja od frontu oraz na bocznych ścianach budynku. W drugim etapie prace wykonywane będą na ścianie elewacji zachodniej.

Efekt końcowy ma wyglądać tak.

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone