Zamknij

Festiwal LUFA rozpoczęty! Co w programie na czwartek? Wydarzenia, których nie można przegapić

08:59, 05.09.2019 | Tekst i fot. Tadeusz Bitner
REKLAMA
Skomentuj

W środę rozpoczął się Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny LUFA. To pierwsza tego rodzaju impreza w mieście. Przez 4 dni nad miastem kontrolę przejmują artyści. Nie tylko muzycy czy malarze, ale również sportowcy, twórcy graffiti i aktorzy teatralni, których sceną będą ulice naszego miasta.

Na rozpoczęcie festiwalu, w środę po południu, występ dał zespół muzyczny Wakacyjny Squad założony w 2016 roku. W jego skład wchodzą bracia: Arkadiusz i Jędrzej Kaczmarek, Dariusz i Zbigniew Woźniak oraz ulubieniec publiczności Robert Misiak. Póki co grają covery polskich oraz zagranicznych piosenek rozrywkowych, ale wkrótce mogą pojawić się ich autorskie utwory. 

- Jesteśmy zdecydowanie podekscytowani, że możemy zagrać na LUFie. - mówili muzycy. - W dodatku czujemy ogromną przyjemność i odpowiedzialność rozpoczynając cały festiwal.

Deptak został bardzo klimatycznie zaaranżowany, uroku dodawały promienie zachodzącego słońca. Na start koncertu prawie wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a każdą piosenką widzów przybywało.

- Nie sądziłam że to będzie aż takie fajne - mówi Monika, jedna z uczestniczek. - Jeśli to jest dopiero dzień pierwszy, to już się nie mogę doczekać następnych dni. 

Dzień pierwszy był tylko wstępem do festiwalu jakiego jeszcze to miasto nie widziało. Na czwartek LUFA planuje dla mieszkańców:

- godz. 15:00 - projekt MuralujeMY, czyli wspólne malowanie muralu na ulicy Dąbrowskiego,

- 16:30 - plener malarski „Zostaw po sobie ślad na wielkim płótnie – wspólne malowanie wieloczęściowego obrazu” na ul. Leszczyńskich (od Rynku do Małej Kościelnej),

- 17:00 - uliczne spotkanie z poezją na ul. Leszczyńskich,

- 17:00 - koncert Pauliny Kamińskiej, Huberta Szczęsnego i Filipa Wieczorka na Deptaku,

- 18:30 - koncert Projektu Mania na Deptaku, 

- 20:00 - koncert Orchestry Huberta Szczęsnego również na Deptaku. 

Festiwal potrwa do soboty.

Program na wszystkie dni tutaj.

[ZT]43938[/ZT]

[ZT]43943[/ZT]

 

(Tekst i fot. Tadeusz Bitner)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone