Zamknij

Wolontariusze z całego świata spotkali się w MOK-u. Można było spróbować nowych potraw i posłuchać koncertu (zdjęcia)

21:19, 12.02.2020 | P.P, fot. P. Piotrowski
REKLAMA
Skomentuj

W środę, 12 lutego o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie odbyły się międzynarodowe targi "Obywatele Świata". Była to świetna okazja do integracji z mieszkańcami odległych nam krajów.

Wolontariusze byli m.in. z Turcji, Francji, Hiszpanii, Rosji, Ukrainy i Gruzji. Są to młode i bardzo pozytywne osoby, a wiele z nich mieszka na co dzień w Lesznie. Spotkanie umilił występ zespołu "Wakacyjni".

Dla mnie Leszno to duże miasto, ponieważ sam pochodzę z małego miasta we Francji. Dużo osób tutaj nie zna angielskiego, ale jakoś sobie radzę. Znam podstawowe słowa po polsku i potrafię na co dzień w Lesznie sobie radzić. Poruszanie się po mieście bardzo mi się podoba, wszędzie jest blisko i można szybko dojechać - powiedział Alexis, wolontariusz z Francji.

Targi międzynarodowości były realizowane w ramach dużego projektu partnerskiego „From Me to Eu”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Aktywności Twórczej przy współpracy z Urzędem Miasta Leszna i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Lesznie.

- W ramach projektu "From Me to Eu" zdecydowaliśmy się na zorganizowanie integracji obywateli różnych krajów ze społecznością lokalną poprzez dzielenie się kulturą. Postawiliśmy także na jedzenie i dobrą muzykę. Produkty i potrawy zostały przygotowane przez naszych byłych wolontariuszy, którzy zostali w Lesznie i otworzyli tutaj swoje biznesy. Cieszymy się, że pokochali nasze miasto - powiedziała Karolina Kosowska, organizatorka wydarzenia.

(P.P, fot. P. Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Leszczynian Leszczynian

2 0

Leszno zawsze było tolerancyjnym miastem i niech tak zostanie! 10:35, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone