Zamknij
REKLAMA

Gazeta pisze o alkoholikach, wyłudzaczach zasiłków i wyrodnych matkach. Podaje ich nazwiska

08:06, 19.05.2020 | ak, Fot. LBC
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńska Biblioteka Cyfrowa działająca w ramach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie zawiera blisko 9 tysięcy dokumentów, czasopism oraz książek o charakterze regionalnym.  Postaramy się przybliżyć państwu ciekawostki z publikacji znajdujących się w zbiorach biblioteki.

Jednym z większych zasobów Leszczyński biblioteki cyfrowej jest zbiór Orędownika Powiatu Leszczyńskiego - gazety, która ukazywała się w Lesznie  w latach 1920-1939. To doskonały materiał pozwalający śledzić, w jakiś sposób w Lesznie narodził się samorząd, w jaki sposób ustanawiano akty prawne, a także, jak rozwijała gospodarka. W gazetach tych znajduje się również mnóstwo ogłoszeń i reklam ramkowych oraz ciekawe ogłoszenia drobne o charakterze już dziś zupełnie i niespotykanym. Przeczytamy z nich m.in. o ludziach, którzy publicznie i na łamach prasy zostali uznani za alkoholików (wymieniono ich imienia i nazwiska oraz miejsca pochodzenia), wyłudzaczy zasiłków, czy o matkach, które opuściły własne dzieci. 

Zasób orędownika powiatu Leszczyńskiego obejmuje w tej chwili około 300 numerów i jest codziennie uzupełniany. Zachęcamy do śledzenia biblioteki cyfrowej oraz zapoznawania się z publikacjami, które tam się znajdują. Korzystanie z systemu nie wymaga logowania i jest dostępne dla każdego odbiorcy.

Zaglądajcie tutaj .

(ak, Fot. LBC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA