Zamknij

W poniedziałek premiera singla, w piątek koncert. Nazywają się 9 i chcą podbić leszczyńską scenę

00:01, 05.09.2021 | lm
Skomentuj
REKLAMA

W piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie wystąpi zespół 9. To nowa grupa na lokalnej scenie muzycznej i to będzie ich pierwszy koncert.

Grupę tworzą muzycy związani z naszym regionem: Karol Dziuba, Wojtek Frąckowiak, Zbyszek Woźniak, Damian Ziegler, Szymon Bartkowiak i Grzegorz Sterna. W chórkach Natalia Muszyńska i Jagoda Bosko. Nazywają się 9. Jak brzmią razem? Przekonamy się już niebawem. 

Ich wspólna muzyczna przygoda rozpoczęła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipnie. To tam spotykali się w czasie lockdownu, zaczęli tworzyć i grać swoje utwory, w Lipnie zespół na swoją siedzibę. Członkiem grupy jest Damian Ziegler, dyrektor GOK w Lipnie.

Na pytanie: co grają? Odpowiadają: Piosenki! Nie trzymamy się gatunków, traktujemy je jak tworzywo. Idziemy tam, dokąd prowadzi nas melodia, bo ona jest tu najważniejsza.

Nobliwy muzyczny krytyk, próbując nas zaszufladkować, mógłby napisać tak: nowo - stary pop rock z elementami folku, country, bluesa, hard rocka, jazzu a nawet psychodelii. Ale to nie o nas. Nie o naszej muzyce.

Gramy o miłości i o starych krzesłach, o zmianach w sobie i na świecie, o tym, że życie nawet z orzyganą gębą może być piękne, o demonach i aniołach w naszych głowach, o tym gdzie znaleźć metr prawdy w kosmosie kłamstw, jak spoglądać przez ciemność i słuchać śpiewu ziemi, co się dzieje, że więdną usta i kiedy się śmiać, na co warto czekać i że nie tylko piękne mija, brudne też.

Nasze muzyczne inspiracje są dość rozlegle i nie wahamy się do nich nawiązywać, czasem nawet bezpośrednio.Nie staramy się wymyślać na nowo prochu, ani wytyczać nowych dróg do wiecznego miasta. Ta muzyczna podróż wiedzie szlakiem, którego milowe kamienie mają rozpoznawalne kształty. Jak senne marzenie, sentymentalne wspomnienie albo deja vu.

I świetnie się tym bawimy. Bo lubimy to co gramy i jak to gramy.

Zanim zaproszą na swój pierwszy koncert, który odbędzie się już w najbliższy piątek, na poniedziałek 6 września zaplanowali premierę swojego singla "Szansa". Odpalą go o godz. 18 m.in. na swoim profilu na facebooku.

Piątkowy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się o godz. 20. Bilety można kupić tutaj. Warto skorzystać z przedsprzedaży, bo w dniu koncertu będą droższe.

Zagramy więc i dla Was. Miejcie ciary i śpiewajcie z nami. Bo to proste słowa i melodie, które zostają w głowie na dłużej.

(lm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RedaktorRedaktor

1 0

"To tam spotykali się w czasie lockdownu, zaczęli tworzyć i grać swoje utwory, w Lipnie zespół na swoją siedzibę". Czy ktoś sprawdza te teksty przed publikacją? 01:26, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SoniaSonia

1 0

Wszystko super, byle swoje poglądy polityczne (obojętnie po czyjej stronie) zachowali dla siebie, a nie pokazywali w piosenkach. 10:01, 07.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%