Zamknij
REKLAMA

Wylicytowała koncert dla siebie, ale postanowiła, że kapela zagra dla mieszkańców (zdjęcia i film)

19:40, 02.10.2021 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Lidia Baksalary zorganizowała koncert, w którym wystąpiła Leszczyńska Kapela Podwórkowa Kuba-Bart. Zagrała na Rynku, by zebrać pieniądze na leczenie Macieja Urbana, miejskiego konserwatora zabytków w Lesznie.

Na początku roku Maciej Urban dowiedział się, że po 5 latach walki o zdrowie i życie, znów musi stawić czoła chorobie. Rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na leczenie terapią immunologiczną. Link TUTAJ.

W pomoc w zebraniu pieniędzy włączyło się wiele osób. Jedną z nich jest Lidia Baksalary, radna Leszna, nauczycielka wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 4, która wylicytowała koncert Leszczyńskiej Kapeli Podwórkowej Kuba-Bart. Muzycy mieli wystąpić tylko dla niej, pod jej domem.

- Chciałam jednak, żeby tego koncertu mogli posłuchać także mieszkańcy Leszna, bo kapela gra rewelacyjnie - mówiła Lidia Baksalary. - Stwierdziłam, że lepiej będzie jak kapela zagra na Rynku.

Dla kapeli został udostępniony ogródek wiedeński kawiarni Lukier, przed którym była ustawiona puszka na datki.

Wśród tych, którzy słuchali koncertu był Maciej Urban.

- Widziałem występy kapeli w Internecie, na żywo nigdy jej nie słyszałem - mówił w rozmowie z naszym portalem. - Niesamowite, że w Lesznie taka kapela powstała. Dodaje kolorytu.

Maciej Urban mówił, że czuje się rewelacyjnie.

- Jak zdrowy człowiek. W trakcie leczenia był tylko jeden kryzys, chyba od leku, który kiedy zaczął działać, spowodował wystąpienie bardzo wysokiej temperatury. Z tego powodu, nawet w jednym tygodniu odroczono mi podawanie leku. Gorączki ustąpiły dwa dni przed ślubem syna i tak pozostało.

Dzisiaj na Facebooku Maciej Urban opublikował wpis dotyczący zbiórki, która była prowadzona w trakcie koncertu kapeli.

"711 zł i 84 gr, tyle aż pieniędzy zebrano wczoraj podczas godzinnego koncertu Leszczyńskiej Kapeli Podwórkowej na leszczyńskim Rynku. Kwota zasili konto fundacji Alivia, z przeznaczeniem na zakup dla mnie leku Nivolumab. Dziękuję mieszkańcom Leszna!".

[FOTORELACJA]6300[/FOTORELACJA]

[WIDEO]465[/WIDEO]

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%