Zamknij
REKLAMA

Najwyższy laur konkursu im. Jana Schulza odebrała flecistka z Grodziska (zdjęcia, film)

09:25, 15.05.2022 | JAC fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Zdobywczynią Grand Prix XXXVI Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych im. Jana Schulza w Osiecznej została Monika Kubała z Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego.

Dory rywalizacji przystąpiło aż 51 instrumentalistów reprezentujących 14 orkiestr dętych:

z Krzywinia, Leszna, Chocianowa, Miejskiej Górki, Chludowa, Włoszakowic, Kościana, Ponieca, Poznania, Krobi, Wschowy, Przemętu, Grodziska Wielkopolskiego i Osieczny.

Pełną listę laureatów prezentujemy poniżej galerii zdjęć i filmu.

[FOTORELACJA]6610[/FOTORELACJA]

[WIDEO]643[/WIDEO]

 

Lista laureatów

w I grupie wiekowej do 12 lat

- w kategorii instrumentów dętych drewnianych

I miejsce - Lena Ganowska – flet – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie

II miejsce -Lena Gniłka - klarnet – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu

III miejsce - Hanna Konieczna - klarnet - Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywiniu

- w kategorii instrumentów dętych blaszanych

I miejsce - Franciszek Sadowski– trąbka – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie

II miejsce - Adrian Hądzlik - trąbka – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu

III miejsce - nie przyznano

Wyróżnienie - Weronika Kołodziejska – trąbka – Stowarzyszenie ArtVivat! POZNAŃ

Wyróżnienie - Piotr Stanisławski – trąbka – Orkiestra Dęta Miasta Leszna

w II grupie wiekowej do 15 lat

- w kategorii instrumentów dętych drewnianych

I miejsce - Wojciech Peregrym - klarnet – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi

II miejsce - Zuzanna Armata – flet – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu

III miejsce - Kaja Wrzeszcz – klarnet – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi

Wyróżnienie -Piotr Faluta– saksofon altowy – Zespół Instrumentów Dętych przy Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie

Wyróżnienie -Monika Stasik- klarnet – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie

Wyróżnienie - Alicja Kowalska – flet – Stowarzyszenie Orkiestra Dęta TON w Kościanie

Wyróżnienie – Zofia Hanna Rybak – flet- Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie

Wyróżnienie – Eryka Wołos- saksofon altowy- Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi

 w kategorii instrumentów dętych blaszanych

I miejsce - Dariusz Kołodziejski - trąbka – Stowarzyszenie ArtVivat! Poznań

II miejsce - Małgorzata Kubiak – waltornia – Stowarzyszenie Orkiestra Dęta w Chludowie

III miejsce - Bartosz Ścigacz - eufonium – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu

Wyróżnienie - Dominik Józef Skoracki – trąbka -Stowarzyszenie Orkiestra Dęta TON w Kościanie

Wyróżnienie – Maciej Michalski – tuba – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu

w III grupie wiekowej do 19 lat

- w kategorii instrumentów dętych drewnianych

I miejsce - Agnieszka Kulka - flet – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu

II miejsce -Magdalena Szpilak - klarnet – Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznej

III miejsce - nie przyznano

Wyróżnienie - Aleksandra Prałat – saksofon altowy – Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznej

Wyróżnienie - Piotr Cybal – saksofon tenorowy – Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego

w kategorii instrumentów dętych blaszanych

I miejsce - Szymon Pikulski – trąbka – Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Krobi

II miejsce - Borys Karmelski – trąbka – Stowarzyszenie Orkiestra Dęta TON w Kościanie

III miejsce - Dawid Gałka – puzon- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Centrum Kultury i Rekreacji

we Wschowie

III miejsce - Konrad Jankowiak – puzon- Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Miejska Górka

Grand Prix XXXVI Wielkopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów Członków Orkiestr Dętych imienia Jana Schulza Osieczna 2022 oraz główną nagrodę konkursu w wysokości 1000 zł ufundowaną przez prezesa Przedsiębiorstwa Przetwórczo-Handlowego „MALPOL” Stanisława Malickiego jury postanowiło przyznać Monice Kubale grającej na flecie z Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego.

-Nagrodę specjalną  Burmistrza Gminy Osieczna, Stanisława Glapiaka w wysokości 800zł dla najlepszego wykonawcy z Orkiestry Dętej OSP w Osiecznej jury przyznało Magdalenie Szpilak grającej na klarnecie

-dwie Nagrody specjalne Burmistrza Kościana Piotra Ruszkiewicza w wysokości 400 zł każda, otrzymali: Borys Karmelski i Alicja Kowalska.

-Nagrodę specjalną dla najlepszego wykonawcy z Przemętu ufundowaną przez firmę Mal-Pol Stanisława Malickiego w wysokości 500 zł otrzymała Monika Stasiak.

-Nagrodę specjalną w wysokości 500 zł z dla najmłodszego uczestnika otrzymała Weronika Kołodziejska ze Stowarzyszenia ArtVivat! z Poznania ufundowaną przez Tomasza Schulza syn patrona konkursu Jana Schulza .

(JAC fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

 Xx Xx

2 0

Gratulacje 09:55, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

patatajpatataj

0 0

ooooo flecistka HURAAAA super 18:56, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%