Zamknij
REKLAMA

Nowa biblioteka w Lesznie już otwarta dla czytelników (zdjęcia)

13:48, 25.06.2022 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę, 25 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie rozpoczęła działalność w nowym miejscu - przy placu Jana Metziga.

Nowy obiekt jest imponujący. Na potrzeby biblioteki przeznaczono nie tylko odremontowany budynek dawnej szkoły zawodowej, ale także części, który zostały do niego dobudowane. Jest bardzo nowocześnie. Wypożyczalnie dla dorosłych, młodzieży i dzieci są przestronne, wygodne dla czytelników. W obiekcie znajduje się także sala audiowizualna, pracownia digitalizacji, jest piękny dziedziniec oraz taras na dachu z widokiem na miasto. Warunki pracy dla pracowników, w porównaniu do dawnej siedziby przy ul. Chrobrego, to niebo a ziemia.

Otwarcie biblioteki dla czytelników połączone zostało z pierwszym w tym roku Rynkiem Śniadaniowym, który odbył na placu Jana Metziga.

Kto nie zdążył zajrzeć do nowej MBP w sobotę może to zrobić już od poniedziałku, każdego dnia tygodnia oprócz sobót. Godziny otwarcia tutaj.

[FOTORELACJA]6710[/FOTORELACJA]

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CzytelnikCzytelnik

0 0

Biblioteki to moje Hobby. Mają różny kształt, przestrzeń, ozdoby, klimat i dedykacje. A ponad wszystko niespożyty potencjał intelektualny dla KAŻDEGO, zainteresowanego Człowieka. Czy jest średniozamożny, ubogi, majętny --dosłownie każdy podług własnej woli , za darmo--może skorzystać. W dzisiejszych niełatwych czasach, warto a wręcz winno wracać sie do Bibliotek...nie aplikacje, nie telefony, nie bzdury...ale książki właśnie. Wczoraj bylem na otwarciu Nowej Biblioteki na Placu dr Metziga. Powiem tylko tyle: jest Wspaniała...zobaczyłem tam Panie Bibliotekarki związane z branżą od wielu lat. A to dobrze wróży...eleganckie regały, przestrzeń, światło, sala płyt winylowych, którą dostrzegłem....Ludzie czego chcieć więcej. pzdr 20:40, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%