Zamknij
REKLAMA

Na Węgrzech zostali dobrze przyjęci. Jakie mają dalsze plany? (zdjęcia)

09:08, 26.07.2022 | jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Kilka dni temu Zespół Tańca Ludowego "Moraczewo" działający przy Rydzyńskim Ośrodku Kultury wrócił z Międzynarodowego Festiwalu na Węgrzech. 

Na festiwal pojechało 27 dzieci tańczących w zespole. Towarzyszyła im grupa rodziców, którzy tym razem nie tylko byli opiekunami. Zachęceni przez kierownika zespołu Patrycję Maciejewską zgodzili się wystąpić na scenach węgierskiego festiwalu. Mając zaledwie kilka prób nauczyli się dwóch układów tanecznych: trojaka z grozikiem i polek warszawskich.

- Debiutanci spisali się wspaniale. Jestem z nich bardzo dumna, tak samo jak z dzieci, które pięknie reprezentowały gminę Rydzyna - na spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Rydzyna zorganizowanym z inicjatywy zespołu, mówiła P. Maciejewska.

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań burmistrzowi Kornelowi Malcherkowi za przychylność samorządu, bez którego wsparcia zorganizowanie wyjazdu na festiwal byłoby dużo trudniejsze. Podziękowania są również adresowane do sponsorów oraz przyjaciół "Moraczewa",

- Pięknie reprezentowaliście nie tylko naszą gminę, ale także powiat leszczyński i województwo wielkopolskie. Należą wam się wielkie podziękowania. Doceniam waszą ciężką pracę - mówił burmistrz Kornel Malcherek.

- Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez organizatorów i publiczność. Kiedy tylko pojawialiśmy się w naszych kostiumach ludowych, jeszcze nie tańcząc, już zbieraliśmy brawa. To nas podbudowywało, pomagało spiąć się, by jak najlepiej zaprezentować. Dla nas ten wyjazd był nagrodą za cały rok pracy - dodała P. Maciejewska.

Po spotkaniu było wspólne wyjście na lody.

Dodajmy, że w 2023 roku ZTL "Moraczewo" będzie świętował 35-lecie działalności. Liczy, że w jubileusz uda się wpisać wyjazd na festiwal do Hiszpanii.

[FOTORELACJA]6749[/FOTORELACJA]

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%