Zamknij
REKLAMA

Polecamy zajrzeć na drugie piętro Ratusza. Jest na to czas do 28 września (zdjęcia)

08.40, 16.09.2022 jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj jrs, fot. J. Rutecka-Siadek
REKLAMA

Odwiedzając centrum Leszna warto wejść na drugie piętro ratusza, gdzie od 15 września prezentowane są prace uczestników zajęć Akademii ArtBox.

Organizatorem zajęć z rysunku i malarstwa jest Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych. Ich najmłodsi uczestnicy mają po 12 lat. Górnej granicy nie ma.

- Ci najmłodsi przychodzą na zajęcia, bo chcą się rozwijać, bo to ich interesuje. Są też osoby, które przygotowują się do egzaminów na studia - mówiła Dagmara Angier-Sroka, która prowadzi zajęcia Akademii ArtBox w Galerii MBWA. Dodajmy, że instruktorem jest również Paulina Kowalczyk.

Prace, które są prezentowane w Ratuszu to efekt pracy 30 uczestników zajęć, które odbywały się w roku szkolnym 2021 - 2022.

- Są prace dojrzałe w kolorze, proporcjach i kształcie. Są też takie, które są "odleciane", ale ja w nich widzę urok i autentyczność. Tak więc przekrój osób przychodzących na zajęcia jest bardzo bogaty, ponieważ każdy ma inne wnętrze i spojrzenie na sztukę i świat - dodała D. Angier-Sroka.

Uczestniczką zajęć była m.in. 17-letnia Katarzyna Gierlik.

- Chodzę na zajęcia od 4-5 lat i nie mogę się z nimi rozstać. 50 procent moich pomysłów na przyszłość wiąże się ze sztuką. Jeśli chodzi o wystawę, myślę, że każda z tych prac zasłużyła na pokazanie. Fajnie też patrzeć jak prace osób, które były ze mną na zajęciach, stają się coraz lepsze.

Osoby uczestniczące w zajęciach na przełomie roku 2021 i 2022 zostały zaproszone na wernisaż w Galerii w Ratuszu, gdzie zostały powitane przez Marcina Kochowicza, dyrektora MBWA.

- W takich ośrodkach jak Leszno, gdzie nie ma liceów plastycznych i uczelni artystycznych, miejsca takie jak Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych, sekcje w Miejskim Ośrodku Kultury czy prywatne inicjatywy, mają szczególną wagę, ponieważ wypełniają lukę. Bo potrzeby są. Grupy zajęciowe w Galerii MBWA mają zawsze pełną obsadę.

Wystawa prezentująca prace Akademii ArtBox można oglądać do 28 września.

[FOTORELACJA]6845[/FOTORELACJA]

 

(jrs, fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%