Zamknij
REKLAMA

Król Stanisław znów powrócił do Leszna. Był festyn, będzie spacer i bieg (zdjęcia)

17.20, 30.09.2022 msz, fot. Maksym Szalkowski Aktualizacja: 19.45, 02.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

W piątkowe popołudnie król Stanisław Leszczyński wraz z małżonką, jak co roku, powrócił do Leszna gromadząc przy tym tłumy ludzi na Rynku. Na scenie pojawili się przedszkolacy, którzy śpiewem, tańcem, czy wierszem powitali monarchę. Były także mażoretki. 

Powrót Króla to wydarzenie, które już na stałe zagościło w kalendarzu leszczyńskich imprez. Na najmłodszych uczestników czekały zamki dmuchane, wata cukrowa, bańki mydlane i nie tylko. Była możliwość również zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z królem. Krótką historię Stanisława Leszczyńskiego przypomniał wiceprezydent Leszna, Piotr Jóźwiak. 

Wydarzenie organizowane jest przez Organizację Turystyczną ''Leszno - Region”, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miasto Leszno.W ramach imprezy będą jeszcze dwa inny wydarzenia:

W sobotę, 1 października można będzie wziąć udział w Królewskim Spacerze "Leszno Leszczyńskich. Zbiórka o godz. 12 przy makiecie miasta na Alei Słowackiego.
W niedzielę, 2 października odbędzie się Bieg "Królewska Trzynastka". Start godz. 10:13 Szkoła Podstawowa nr 13 w Lesznie. Meta - Zamek w Rydzynie. Dekoracja zawodników - godz. 13. Zapisy www.tech-race.pl.

[FOTORELACJA]6876[/FOTORELACJA]

 

(msz, fot. Maksym Szalkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%