Zamknij
REKLAMA

Leszczyńscy policjanci zapraszają na akcję znakowania rowerów nową metodą

21.53, 28.06.2021 J.W. Fot. KPP Kościan Aktualizacja: 08.33, 30.06.2021
Skomentuj
REKLAMA

WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. W Lesznie najbliższa akcja bezpłatnego znakowania jednośladów przewidziana jest na najbliższy piątek, 2 lipca w godz. 15-18 w I Rewirze Dzielnicowych.

Usługa WIBEROO powstała w ramach projektu Regionalne Obserwatorium Zagrożeń - Rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji. Daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę.

E-usługa umożliwia rejestrację roweru w systemie o zasięgu całego województwa, pozwala mieszkańcom na swobodny dostęp do danych roweru oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginionych.

Do usługi WIBEROO może przystąpić osoba posiadająca komputer/laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do Internetu, dostęp do poczty elektronicznej i telefon komórkowy. Należy jednak zapoznać się z regulaminem usługi dostępnym na stronie: https://wiberoo.pl/regulamin i  zaakceptować jego postanowienia. Aby oznakować rower, trzeba także posiadać przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność jednośladu (dowód zakupu, kartę gwarancyjną). Należy jednak pamiętać o udzieleniu zgody m.in. na wprowadzenie zmian w rowerze poprzez trwałe naniesienie metodą grawera indywidualnego numeru na ramę, co może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę roweru.

Usługa WIBEROO polega na bezpłatnym oznakowaniu przez policjantów roweru przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie metodą grawera indywidualnego numeru na ramę roweru. Znakowanie oraz wszystkie formalności z nim związane trwają około 20 minut.

- Ta metoda stanowi ingerencję w strukturę ramy roweru i może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Grawerunek nanoszony jest od spodu ramy w miejscu łączenia korb z suportem. W celu oznakowania w ten sposób roweru należy umówić się z wyprzedzeniem telefonując od 29 czerwca do 9 lipca  w godz. 13–15 na numer 47 77 31 675.

Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. W ciągu 14 dni ma obowiązek zalogowania się na stronie www.wiberoo.pl, aby uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres email, na który podczas logowania otrzymają Państwo hasło. Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru.

W przypadku zbycia roweru lub jego kradzieży, właściciel zobowiązany jest na swoim koncie znajdującym się na platformie wiberoo.pl, zamieścić stosowną informację.

Policja zaznacza, że dane rowerów oznakowanych w ramach programu „Leszczyński rower - Bezpieczny rower”  funkcjonującego w latach 2015–2019 zostaną elektronicznie przekazane do serwisu WIBEROO.

Znakowania rowerów w regionie leszczyńskim będą odbywały się w siedzibach rewirów dzielnicowych na terenie Leszna i zespołów dzielnicowych na terenie powiatu. Co miesiąc na stronie www.leszno.policja.gov.pl będzie aktualizowany harmonogram znakowania jednośladów.

Harmonogram znakowania rowerów w lipcu:
I Rewir Dzielnicowych w Lesznie, ul. Kilińskiego 2 - 2 lipca w godz. 15-18.
II Rewir Dzielnicowych w Lesznie, Al. Konstytucji 3 Maja 7 - 6 lipca w godz. 15- 18.
Zespół Dzielnicowych w Święciechowie, ul. Strzelecka 6 - 5 lipca w godz. 14-17.
Zespół Dzielnicowych w Krzemieniewie, ul. Spółdzielcza 2 - 8 lipca w godz. 15-18.
Zespół Dzielnicowych w Rydzynie, ul. Rzeczypospolitej 6a - 14 lipca w godz. 15-18.
Zespół Dzielnicowych we Włoszakowicach, ul. Zalesie 9a - 15 lipca w godz. 15-18.
Zespół Dzielnicowych w Wijewie, Brenno, ul. Jeziorna 3 - 21 lipca w godz. 15-18.
Zespół Dzielnicowych w Lipnie, ul. Leszczyńska 5 - 22 lipca w godz. 15-18.
Zespół Dzielnicowych w Osiecznej, ul. Leszczyńska 5b - 23 lipca w godz. 15-18.

(J.W. Fot. KPP Kościan)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

WnerwionyWnerwiony

0 0

Może więcej kontroli na ulicach w sklepach gdzie obowiązuje się zakładanie maseczek no i w okresie letnim patrole piesze a nie d.pska wozić 12:48, 01.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WolnyWolny

0 0

Że co obowiązkowe i gdzie? 19:39, 01.07.2021


REKLAMA
0%