Zamknij

Rusztowania przy wieży ciśnień. Co się dzieje?

07:37, 15.04.2019 Aktualizacja: 12:54, 17.04.2019 ok. 1 min. czytania
2

Wieża ciśnień przy ul. Poniatowskiego w Lesznie to jedna z najciekawszych budowli w centrum miasta. Właśnie stanęły przy niej rusztowania. Dlaczego? 

Bo obiekt będzie remontowany.

W środę plac budowy przejęła firma ze Święciechowy, która wykona zadanie. Do końca tego tygodnia potrwa stawianie konstrukcji, z których korzystać będą pracownicy, a po świętach ruszą roboty. Remont będzie polegał przede wszystkim na wymianie dachu i zamontowaniu instalacji odgromowej.

Zadanie będzie kosztować 160.000 zł. W całości jest finansowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Przypomnijmy, że w minionych latach miasto kilka razy próbowało zdobyć dofinansowanie na modernizację wieży i jej rozbudowę pod potrzeby Leszczyńskiego Centrum Nauki, ale nie udało się otrzymać pieniędzy.

Obecny remont ma zostać wykonany do końca czerwca. Jeśli będą fundusze, to MPWiK zapowiada dalsze prace remontowe.  

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [2]

komentarz(2)

StanleyStanley

1 0

Przy okazji wykonajcie (MPWiK) remont ogrodzenia zwłaszcza od strony boiska szkolnego. !!!!

09:30, 15.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Walenty JanowskiWalenty Janowski

1 0

Odnośnie wieży ciśnień przydał by się taras widokowy na tej wieży można by było podziwiać Leszno i okolice

23:16, 15.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%