Zamknij
REKLAMA

Dwa razy więcej ścieżek rowerowych w gminie Osieczna

12:16, 17.07.2019 | JAC fot.JAC
Skomentuj
REKLAMA

Aż 7,5 mln zł gmina Osieczna zamierza wspólnie z powiatem leszczyńskim zainwestować w budowę kolejnych odcinków ścieżek rowerowych. Powstanie rewelacyjna krajobrazowo pętla.

Powodzenie tej inwestycji stało się możliwe dzięki 85-procentowemu dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej. Umowę w tej sprawie podpisali burmistrz miasta i gminy Osieczna Stanisław Glapiak i marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Dotychczas gmina Osieczna posiada 10,1 km dróg dla rowerzystów. W ramach nowej inwestycji, która rozpocznie się jeszcze w tym kwartale powstaną dwa odcinki o łącznej długości 10,6 km. Pierwszy rozpocznie się od skrzyżowania za Kąkolewem i poprowadzi przez Grodzisko i Świerczynę do Ziemnic, a drugi połączy Osiecznę przez Berdychowo ze Świerczyną.

W ten sposób powstanie bardzo atrakcyjna pętla Osieczna - Łoniewo - Grodzisko - Świerczyna - Berdychowo  - Osieczna. Inwestycja ma poprzez zwiększenie udziału ruchu rowerowego w transporcie ograniczyć emisję spalin. Nie do przecenienia jest poprawa bezpieczeństwa i atrakcyjności turystycznej regionu.

 

 

(JAC fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

g43g43

0 2

A osieczna ggdzie będzie miała ścieżki? !
13:09, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%