Zamknij
REKLAMA

Nie ma ścieżki rowerowej, więc rowerzyści się teleportują. Z Lasicic na Rynek w Lesznie. Sami zobaczcie

13.30, 06.03.2019 J.K
Skomentuj
REKLAMA
Pędzi lokomotywa społecznych dążeń do wybudowania ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 12 Leszno - Lasocice - Długie Stare. Przy tej okazji rozwija się również twórczość artystyczna podejmująca problem bezpieczeństwa.
 
Batalię o ścieżkę rozpoczął już w 2010 roku Remigiusz Leciejewski, kiedy został radnym w powiecie leszczyńskim. Teraz grupę inicjatywną tworzy już pięciu radnych, również Anna Urbańska, Mikołaj Kostaniak, Dawid Nowaczyk i Dariusz Matuszewski z Rady Gminy Święciechowa, będący jednocześnie reprezentantami Stowarzyszenia ZMW Przybyszewo oraz Stowarzyszenia "Przyjaciół Szkoły i Rozwoju Wsi Długie Stare".
 
Tym razem już nie odpuszczą w swych dążeniach, ponieważ bezpieczeństwo rowerzystów próbujących dostać się z Długich Starych, Przybyszewa i Lasocic do Leszna krajową "dwunastką" jest bardzo zagrożone.
 
Napisali list w tej sprawie do najważniejszych osób w państwie, zbierają podpisy pod petycją skierowaną do ministra infrastruktury, realizują też ciekawe filmy prezentujące problem. Jeden z nich można obejrzeć tutaj. Na temat ścieżki Leszno - Lasocice - Długie Stare obszernie piszemy w najnowszym wydaniu Gazety "ABC".

Fot. J. Kuik, fot. fragment filmu

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

asas

1 3

niech sobie kupią samochody i nie marudzą, na te malutkie do 45 km/h nawet prawka nie trzeba 23:57, 06.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lolololo

1 1

Jak widzę tą Panią to ręce mi opadają. Za konkretną robotę by się wzięła a nie głupotami żyje... 10:03, 07.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%