Zamknij
REKLAMA

Babska biesiada w Długich Starych. Panie mają koło gospodyń i chętnie się integrują (zdjęcia)

17.32, 19.03.2019 ed, Fot. E.Baldys
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkanki Długich Starych, wychodząc z założenia, że kobiety należy czcić cały rok, spotkały się w wiejskiej świetlicy, by babską biesiadą świętować Dzień Kobiet.

Panie powitały: nowo wybrana sołtys Anna Urbańska i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Marzanna Foralewska. Życzyły swoim koleżankom dużo zdrowia i udanego wieczorku.

Na scenie wystawiony został komplet garnków do obsługi imprez plenerowych, który zakupiony został z dofinansowania dla nowo założonego KGW, które utworzone zostało na wsi w lutym 2019.

Po wspólnej kolacji, przygotowanej przez panie z Rady Sołeckiej i KGW oraz toaście, rozpoczęła się biesiada przeplatana wspólnym śpiewem, dowcipami  wesołymi konkursami i pląsami w kółeczku. Płeć brzydką reprezentowali: wieloletni sołtys Stanisław Urbański i radny Dawid Nowaczyk. Dla pana Stanisława i jego małżonki Marii, cała sala zaśpiewała Sto lat, z okazji 47. rocznicy ślubu. Gromkim oklaskami podziękowano też Dawidowi Nowaczykowi, fundatorowi tradycyjnej lampki wina i za zaangażowanie w prowadzenie konkursów.

Na zakończenie udanej imprezy, każda z pań obdarowana została bukiecikiem wiosennych kwiatów.

 

(ed, Fot. E.Baldys)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

z Lesznaz Leszna

1 0

Cieszcie się. Gratulacje. Warto być razem. Garnki do obsługi imprez plenerowych; przydadzą się :) 19:37, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%