Zamknij
REKLAMA

Jest odpowiedź ministra w sprawie ścieżki rowerowej Leszno-Lasocice-Długie Stare

10.34, 11.04.2019 L.M
Skomentuj
REKLAMA

Wiesław Szczepański, przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego otrzymał odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury w sprawie budowy ścieżki rowerowej Leszno-Lasocice-Długie Stare. 

O konieczności powstania tej trasy dla jednośladów piszemy w gazecie "ABC" i na portalu leszno24.pl od wielu tygodni. Budowy traktu domagają się mieszkańcy Lasocic, Przybyszewa i Długich Starych. Robią, co mogą, aby wpłynąć na osoby decydujące o powstaniu tej ścieżki. Ostatnio przygotowali konkurs plastyczny, napisali petycję, pod którą podpisało się 1821 osób i wysłali ją do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Pisaliśmy o tym tutaj

Mieszkańcy poprosili też o pomoc i wsparcie do lokalnych polityków. Jedną z osób, do której się zwrócili był Wiesław Szczepański z Lewicy, obecny przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. On skierował zapytania w sprawie ścieżki do Ministerstwa Infrastruktury oraz poznańskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Otrzymał odpowiedzi i nam je przekazał.

Co wynika z pism?

GDDKiA pisze, że budowa ścieżki rowerowej na odcinku Długie Stare-Lasocice-Leszno "uwzględniona została w planach Oddziału na lata kolejne, łącznie z gruntowną rozbudową drogi krajowej nr 12 na odcinku granica województwa-Lasocice-miasto Leszno", ale "na dzień dzisiejszy trudno jest określić wiążący termin realizacji zadania" , bo potrzeb drogowych jest mnóstwo. 

Niemal to samo odpisał Andrzej Bittel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Budowa ścieżki, o jaką proszą mieszkańcy, jest w programie budowy ciągów pieszo-rowerowych. Nie ma jednak terminu wykonania tego zadania, bo w tym samym programie jest aż 1189 ścieżek w całym kraju. Teraz priorytetem drogowców nie są trasy rowerowe, ale przebudowa dróg, tak aby mogły po nich jeździć pojazdy do 11,5 tony. 

Podsumowując - ścieżka jest potrzebna, urzędnicy to dostrzegają, ale w najbliższym czasie jej budowa nie jest planowana.

 

(L.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AnonimAnonim

0 1

Ścieżka rowerowa jest potrzebna na tak ruchliwej drodze. Czyżby nie liczyło się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego???????? 10:08, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

fxfx

0 0

i tak co niektórzy będą jeździć tam gdzie nie powinni - przykład obwodnica Święciechowy 14:46, 12.04.2019


0%