Zamknij
REKLAMA

Bądź w niedzielę, 1 września o godz. 14 w Wilkowicach. Poczujesz się jak dawno, dawno temu (zdjęcia)

13:53, 29.08.2019 | JAC fot.JAC
REKLAMA
Skomentuj

 

Smak masła prosto z kierzanki ze swojskim chlebem to jedna z atrakcji niedzielnego festynu "Dawno, dawno temu na wsi", który odbędzie się w Wilkowicach. Przyjeżdżajcie, bo będą się działy same ciekawe rzeczy.

Już od rana w koprowym kotle panie z Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczną smażenie powideł, które serwowane będą ze swojskim chlebem. Będzie też biały ser, smażony ser i oczywiście smalec ze skwarkami. Na deser będzie można spróbować placka, jaki kiedyś gospodynie piekły na niedzielę.

Głównym elementem festynu będzie otwarcie kuźni urządzonej w Regionalnej Izbie Kultury i Tradycji Wiejskiej w Wilkowicach. Dwustuletnie kowadło i wiele innych urządzeń i narzędzi podarowała Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej rodzina potomków kowalskiego rodu z Jarocina. W Kuźni znajdują się również eksponaty przekazane przez Henryka Kołaczkowskiego, pochodzące z wilkowickiej kuźni jego ojca. Kowale ze Śmigla zademonstrują nie stosowane już obecnie kucie koni "na gorąco". Równie ciekawie zapowiada się pokaz młócenia i sieczenia przy pomocy wiekowych maszyn napędzanych konnym kieratem.

[ZT]43863[/ZT]

Imprezę umilą występy grupy tanecznej ze Stowarzyszenia Wygraj Siebie oraz Zespołu Pieśni i Tańca Marynia.

Będzie można zwiedzić także Regionalną Izbę Kultury i Tradycji Wiejskiej, której część wnętrz prezentujemy na zdjęciach.

Festyn "Dawno, dawno temu na wsi" potrwa od godz. 14 do  18.

(JAC fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Leszek BajerLeszek Bajer

0 0

Czesc wszystkim. Jesli nadal potrzebujesz pozyczki i nie wiesz, gdzie ja uzyskac, a Twój bank odmawia udzielenia pomocy, poniewaz jestes w rejestrze. skontaktuj sie z [email protected], aby uzyskac pozyczke. Nazywam sie Leszek Bajer ([email protected]) i otrzymalem od niego prywatna pozyczke. 18:57, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone