Zamknij
REKLAMA

Akcja Jabłuszko rusza 23 października. Ma siedmiu bohaterów, każdy z nas może im pomóc

05:12, 21.10.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

To już w tym tygodniu, 23 października startuje Akcja "Jabłuszko". Każda przekazana kwota ma znaczenie i każda się przyda.

W tym roku akcja charytatywna jest na rzecz 10-letnej Amelii z Wojnowic, 15-letniej Nadii z Pawłowic, 6-letniego Kostka i rocznego Radka z Leszna, 17-letniego Bartosza z Czacza, 13-letniej Emilki z Nowego Belęcina i 16-letniego Adama z Góry. Każdy z nich potrzebuje codziennej rehabilitacji i sprzętu, który wspomoże codzienne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne, by pula pieniędzy dla nich zebrana była jak największa.

Akcja "Jabłuszko" potrwa od 23 do 27 października. Jej wolontariusze będą w ponad 100 placówkach.

- Będziemy w Lesznie i powiecie leszczyńskim, Rawiczu, powiatach kościańskim i wolsztyńskim oraz w Górze, gdzie mamy bardzo silną grupę wsparcia - zapowiada Tomasz Walenczak, jeden z koordynatorów Akcji "Jabłuszko".

Do rozprowadzenia będzie 10 ton jabłek.

- W 2016 roku datek za jabłko wynosił złotówkę, ale niestety nasz koszt pozyskania owoców wzrósł o sto procent. W tym roku za jabłka zapłacimy ponad 25.000 złotych, tylko za niewielką część zapłacą sponsorzy. Proszę, by darczyńcy wzięli to pod uwagę - T. Walenczak zwraca się do darczyńców.

Akcja to duże przedsięwzięcie.

- Wspiera nas pięciuset wolontariuszy - nauczycieli, uczniów, to osoby pomagające w promocji wydarzenia i ci, którzy obsłużą 11 stoisk z jabłkami w Lesznie i będą wozić jabłka. Razem z nimi wczujmy się w klimat pomagania, wspólnie zróbmy coś fajnego, wrzucajmy monety do puszek, każda suma ma znaczenie, każda ma moc pomagania - apeluje T. Walenczak.

Dodatkowym wydarzeniem w ramach akcji, będzie Jabłuszkowe Ciacho. 25 października w Szkole Podstawowej nr 9 oferowane będą wypieki przygotowane przez rodziców uczniów. Przy stoisku będzie puszka na datki. Każdy może dołączyć, raz jako klient, dwa jako ten, kto wspomoże akcję przekazując ciasto.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA