Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne porady notariuszy. Po raz pierwszy w Lesznie. Warto skorzystać!

07:48, 29.11.2019 | lm, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Sobota będzie Dniem Otwartym Notariatu. W 29 miastach w Polsce notariusze będą udzielać bezpłatnych porad wszystkim zainteresowanym. Warto skorzystać z takiej okazji.

W całej Polsce w akcji uczestniczyć będzie aż 600 notariuszy. W Lesznie Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się po raz pierwszy. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta.

O co można będzie notariuszy zapytać?

- O to, jak bezpiecznie rozporządzać swoim majątkiem i jak we właściwy sposób zadbać o interesy swoje i swoich najbliższych. Notariusze wyjaśnią zainteresowanym, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem - informuje notariusz Agata Laskowska, koordynatorka akcji w Wielkopolsce.

Spotkania z notariuszami w czasie Dnia Otwartego Notariatu są dobrą okazją do poszerzenia swojej wiedzy na temat rodzajów umów pozwalających na bezpieczne dysponowanie swoim życiowym dorobkiem, np. umowy darowizny czy umowy dożywocia, które są bardzo często mylone. Wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając przy tym czas i pieniądze (np. sprawy związane z dziedziczeniem lub umowy alimentacyjne).

Notariusze powiedzą także, jak uniknąć czynności niebezpiecznych, które mogą stanowić zagrożenie dla całego naszego majątku (lichwiarskie pożyczki i umowy przewłaszczenia nieruchomości na zabezpieczenie).

Przedsiębiorców zainteresują informacje o nowych regulacjach związanych z zarządem sukcesyjnym, które w wypadku śmierci przedsiębiorcy bardzo często pozwalają działać dalej firmie i uchronić ją przed bankructwem.

- Można będzie porozmawiać z dyżurującymi rejentami o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy. To także element potrzebnej edukacji prawnej społeczeństwa - mówi notariusz Małgorzata Stawowy, koordynatorka akcji w Lesznie.

Dzień Otwarty Notariatu e Lesznie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury, przy ul. Bolesława Chrobrego w sobotę, 30 listopada, w godz. 10 - 16.

Zapraszamy. 

Więcej informacji na www.porozmawiajznotariuszem.pl

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA