Zamknij

W niedzielę wielkie granie orkiestry gorących serc. Sprawdźcie, co będzie się działo w Lesznie i powiecie

17:50, 11.01.2020 | JAC, fot. JAC
REKLAMA
Skomentuj

Po raz 28. zagra w całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sporo atrakcji przygotowali wolontariusze działający na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego. Pieniądze, które trafią do puszek w tym roku przeznaczone zostaną na podniesienie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Leszno

W sobotę, 11 stycznia, w przeddzień 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Lesznie przy ul. Narutowicza 74 od godz. 10 do 14 rozgrywany będzie X Halowy Turniej Piłki Nożnej poświęcony pamięci Leszczyńskich Przyjaciół WOŚP.

Niedzielne granie rozpocznie się już o godz. 9 zbiórką krwi w punkcie krwiodawstwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie przy ul. Kiepury 45. Akcja potrwa do godz. 13. Miłośnicy pływania będą mogli w godz. od 9 do 16  w Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie wziąć udział w teście Coopera pod hasłem "Pływam dla WOŚP".  O godz. 10 w auli Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie rozpocznie się 4-godzinny Festyn Rodzinny pod hasłem "Wiatr w żagle". Od 10 do 18 w Fitness Klubie Sporting w Galerii Leszno będzie można spróbować swych sił na bieżniach mechanicznych w tradycyjnej już akcji "Biegam dla WOŚP".

Już po raz 19. odbędzie się Rajd Samochodowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapisy od godz. 10 na leszczyńskim rynku, a start pierwszej załogi nastąpi o godz. 11.30. Sporym zainteresowaniem cieszy się VIII bieg i kijomarsz "Zagraj z orkiestrą". Start w samo południe z polany w Karczmie Borowej. Leszczyńscy przedszkolacy zapraszają w godz. od 15 do 16:30 na koncert "Małe serduszka grają dla orkiestry" do Miejskiego Ośrodka Kultury. Podczas koncertu przeprowadzone zostaną liczne licytacje, między innymi lotu balonem.

Leszczyńscy baloniarze pojawią się około godz. 19 na leszczyńskim rynku na podsumowaniu leszczyńskiego 28. Finału WOŚP. O godz. 20 dadzą pełną moc z balonowych palników, aby w ten sposób stworzyć wyjątkową atmosferę światełka do nieba.

W poniedziałek, 13 stycznia uczniowie II LO w Lesznie wystawią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych "Królewnę Śnieżkę i 2 krasnoludków" (godz. 10 i 12).

Garzyn

Mieszkańcy gminy Krzemieniewo bawić się będą w Domu Kultury w Garzynie. Od godz. 14 na scenie występować będą przedszkolacy z Pawłowic i Krzemieniewa, uczniowie ze szkół w Garzynie, Drobninie, Pawłowicach i Nowym Belęcinie. Zaprezentuje się Chór Krzemień, grupa taneczna z GCK w Krzemieniewie i zawodnicy Kuk-Son Pawłowice. O godz. 20 rozbłyśnie światełko do nieba.

Lipno

W sobotę rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej w sali Zespołu Szkół w Lipnie, natomiast w niedzielę odbędzie się bieg i marsz z Lipna do Wilkowic i z powrotem do Lipna. Imprezy w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczną się o godz. 16:30. Wystąpią zespoły: Eleven, Prowder, Blue Sky, mażoretki Nutki, sekcje taneczne i judo, a uczniowie z Goniembic przedstawią "Dziewczynkę z zapałkami". Imprezę zakończy o godz. 20 światełko do nieba.

Rydzyna

W Rydzyńskim Ośrodku Kultury orkiestra zagra w niedzielę godz.16:30. Szykowane są liczne licytacje, koncert oraz światełko do nieba. Na estradzie zobaczymy: Zespół Tańca Ludowego Moraczewo, cheerleaderki, zespół gospel W Prawdzie, grupę BHP oraz zespół The Afternoon. W przeddzień finału, 11 stycznia w rydzyńskiej hali sportowej, 20 drużyn powalczy w Turnieju Piłki Halowej o Puchar WOŚP.

Osieczna

W niedzielę o godz. 15 w małej sali gimnastycznej osieckiej szkoły rozpocznie się koncert przygotowany przez uczniów. Będą licytacje, kawiarenka i pchli targ.

Brenno

O godz. 10 w sali GOK w Brennie rozpoczną się zajęcia fitness. Na godz. 15 w sali sportowej Zespołu Szkół w Brennie zaplanowano przedstawienia pt. "Skradziona walizka" i "Chory kotek", tańce w wykonaniu przedstawicieli władz gminy i organizacji społecznych z Brenna, występ zespołu "Alebabki" oraz popisy przedszkolaków i uczniów.

Święciechowa

Młodzi artyści z terenu gminy Święciechowa spotkają się z publicznością w niedzielne popołudnie (od godz. 16) w sali wiejskiej w Święciechowie. Będzie teatralnie, tanecznie i w ogóle bardzo radośnie.

Krzycko Wielkie

Impreza w Krzycku Wielkim rozpocznie się o godz. 14 biegiem sztafetowym wokół Orlika, pod hasłem "Policz się z cukrzycą". Rozegrany zostanie także turniej tenisa stołowego (zapisy: tel. 693-708-701).  Na sali wiejskiej zaprezentują się zawodnicy klubu taekwondo Dragon. kabaret "Cokolwiek", chór "Tęcza" oraz tancerze ze szkolnego kółka. Strażacy przygotują pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz wytłumaczą jak uchronić się przed czadem. Będą licytacje, a na zakończenie o godz. 20 pokaz laserowy.. 

[ZT]44900[/ZT]

[ZT]44918[/ZT]

 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

ArkadiuszArkadiusz

0 0

A Włoszakowice nic. Wielki wstyd!!!! ??? 11:08, 12.01.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

InteligentnyInteligentny

0 0

A dlaczego wstyd? 14:48, 12.01.2020


© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone