Zamknij
REKLAMA

Budowa drogi w Lipnie nabiera tempa. Strabag nie jest jedyną firmą na placu budowy

09:10, 25.03.2020 | JAC, fot.JAC
REKLAMA
Skomentuj

Do 30 sierpnia firma Strabag przebuduje drogę powiatową na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 w Lipnie do wiaduktu w Smyczynie. Front robót w pełni się rozwinie, kiedy dokończona zostanie modernizacja sieci wodociągowej.

Modernizacja drogi przez Lipno i dalej do Smyczyny jest obecnie największą inwestycją drogową realizowaną w powiecie leszczyńskim. Za ponad 4,1 mln zł zadanie wykona firma Strabag.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie 2,6 km drogi oraz wybudowany 650-metrowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego, od skrzyżowania w kierunku Wilkowic do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 w Smyczynie. Podobnie jak na wielu poprzednich modernizowanych drogach w powiecie, dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie oświetlenie solarne przejścia dla pieszych oraz radary z tablicami informującymi kierowców o prędkości jazdy.

Gmina Lipno wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie prowadzą obecnie modernizację sieci wodociągowej w pasie drogowym ul. Powstańców Wielkopolskich w Lipnie. Prace mają być zakończone do 15 maja, a wtedy Strabag będzie mógł prowadzić roboty na całym odcinku.

Podobna sytuacja wystąpiła podczas modernizacji drogi przebiegającej przez Wilkowice. Wówczas dzięki dobrej współpracy wodociągowców z drogowcami udało się zrealizować obie inwestycje bez opóźnień.

(JAC, fot.JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone