Zamknij
REKLAMA

Sanepid zamyka stragany na otwartym powietrzu. W praktyce oznacza to całkowite zawieszenie działalności targowisk!

15:06, 26.03.2020 | lm, Fot. pixabay
REKLAMA
Skomentuj

Od soboty, 28 marca w całej Wielkopolsce nie można będzie sprzedawać towarów na otwartych straganach. W praktyce oznacza to, że oba targowiska w  Lesznie - przy ul. Holenderskiej oraz na Nowym Rynku wraz z targiem rolnym pod wiaduktem będą musiały zawiesić działalność. 

Już kilka dni temu działalność targowisk w Lesznie została ograniczona rozporządzeniem wiceprezydenta miasta. Dopuszczona była tylko sprzedaż produktów żywnościowych. Teraz nie będzie to możliwe, bo Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zamyka otwarte punkty sprzedaży na targowiskach miejskich - stragany, kramy, itp. A to tam przede wszystkim handluje się owocami i warzywami.

Sanepid tłumaczy, że zamknięcie targowisk jest konieczne wobec zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób i w trosce o bezpieczeństwo ludzi starszych, bo to oni przede wszystkim są klientami takich miejsc.

Wojewódzki Inspektor wyjaśnia jednak, że jego decyzja nie dotyczy obiektów o infrastrukturze zamkniętej, czyli budynków zlokalizowanych na targowiskach, których właściciele stosują procedury higieniczne dotyczące zarówno osób, jak też towarów. Na targowiskach w Lesznie, stosując także zarządzenie wiceprezydenta, możliwy będzie zatem handel tylko produktami spożywczymi i tylko w pawilonach handlowych.

AKTUALIZACJA z piątkowego poranka:

[ZT]45600[/ZT]

 

(lm, Fot. pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Obserwator Obserwator

0 0

Bardzo dobrze 14:33, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone