Zamknij
REKLAMA

W Lesznie i powiecie koronawirusa już nie ma! Podano jednak informację o drugim zgonie

14:03, 21.05.2020 | J.W. Fot. pixabay
Skomentuj
REKLAMA

W Lesznie i powiecie leszczyńskim nie ma już odnotowanych osób zakażonych koronawirusem. W statystyce ujęto natomiast mieszkankę Leszna zmarłą na Covid-19.

Do tej pory w Lesznie i powiecie leszczyńskim odnotowano 35 osób zakażonych koronawirusem. Dwie z nich zmarły, reszta wyzdrowiała.

Jeszcze w miniony wtorek w tej statystyce były dwie osoby zakażone koronawirusem - w Lesznie mężczyzna, w powiecie kobieta. Oboje przebywali w izolacji domowej i czekali na wynik powtórnego testu, który miał potwierdzić, czy mają wynik ujemny. Drugie badanie powtórnie wykazało taki wynik, zatem obie te osoby powiększyły liczbę ozdrowieńców i tym samym sprowadziły do zera statystykę dotyczącą osób zakażonych.

Co ciekawe, mężczyzna, który jest - obok kobiety - najnowszym ozdrowieńcem przebywał na kwarantannie od… 8 kwietnia. Znalazł się na niej, gdyż wrócił razem z rodziną z zagranicy. Koronawirusa wykryto nie tylko u niego, ale także u kilku jego krewnych, ale oni, przebywając na kwarantannie, zwalczyli zakażenie w ciągu dwóch tygodni, natomiast w organizmie mężczyzny wirus tkwił przez półtora miesiąca, choć mieszkaniec Leszna przechodził zakażenie w zasadzie bezobjawowo i fizycznie czuł się dobrze.

Drugą śmiertelną ofiarą Covid-19 w statystyce leszczyńskiego sanepidu jest 51-letnia mieszkanka Leszna. Tak naprawdę jednak pierwszą, bo zmarła na początku kwietnia w szpitalu we Wrocławiu. Nie trafiła do niego jako osoba zakażona koronawirusem, lecz z powodu innej choroby. Zakażenie przyplątało się jej później. Powodem śmierci kobiety nie był tylko korona wirus, lecz także choroby współistniejące.

Opóźnienie w przekazaniu do sanepidu w Lesznie informacji o śmierci 51-latki było spowodowane prawdopodobnie zakłóceniami w pracy wojewódzkiej stacji sanepidu we Wrocławiu, w której wykryto przypadki koronawirusa u pracowników.

Statystycznie również, mimo takiego opóźnienia, czy raczej właśnie z tego powodu, ta kobieta została uznana za kolejną osobę zakażoną koronawirusem w Wielkopolsce, co znalazło odzwierciedlenie w dzisiejszym komunikacie wojewody wielkopolskiego. Co ciekawe jednak, w tym komunikacie nie ma informacji o tym, że kobieta zmarła.

Drugą ofiarą śmiertelną koronawirusa w Lesznie jest 38-letnia kobieta, która też zmarła w kwietniu, ale później niż 51-latka i w szpitalu w Poznaniu.

[ZT]46089[/ZT]

 

(J.W. Fot. pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Poinformowany w temaPoinformowany w tema

0 1

Nie dokładne re informację ciekawe skąd wzięte??? Nie chodzi o wojewódzka stacje we Wrocławiu, daty też niedokładne ciekawe skąd i od kogo zebrano te informacje ???? 21:01, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zorientowana w temacZorientowana w temac

1 0

Nooo rzeczywiscie nie do końca prawdziwe 21:03, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DagmaraDagmara

1 0

Czyli praktycznie nie ma wykrytego żadnego nowego przypadku zakażenia w Lesznie i powiecie leszczyńskim.

AFAIK wykryte przypadki (bazując na artykułach stąd i z portalu naszego radia), w odwróconej chronologii wyglądają następująco:

26 kwiecień - K/34
23 kwiecień - K/65
22 kwiecień - M/39
22 kwiecień - K/41
(...)

*PŁEĆ/WIEK

Liczba zarażonych wynosiła 34. Dodając omawiany w artykule przypadek, wynosi 35. Jeżeli jest jakiś błąd w moim komentarzu, proszę o poprawienie. 22:19, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgaIga

1 1

Czy autor tego tytuły weźmie na siebie odpowiedzialność za zdrowie ludzi którzy zrozumieli, że w Lesznie jest bezpiecznie i nie trzeba zachowywać ostrożności????? 07:22, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA