Zamknij
REKLAMA

Leszczyńskie Centrum Usług Senioralnych rozpoczyna działalność. Zaprasza do kontaktu (zdjęcia)

08:22, 17.09.2021 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd Leszna wychodzi naprzeciw osobom starszym, schorowanym, samotnym. To dla nich właśnie powstało Leszczyńskie Centrum Usług Senioralnych na Grzybowie. Placówka przy ul. Grzybowej 4 rozpoczyna swoją działalność i zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane skorzystaniem z jej usług.

Leszczyńskie Centrum Usług Senioralnych mieści się w nowym, przestronnym budynku, dostosowanym do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Zarówno na powstanie obiektu, jak też na jego funkcjonowanie miasto oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pozyskali dofinansowanie z Unii Europejskiej.

LCUS prowadzi kilka rodzajów działalności. Już można korzystać z Hospicjum Domowego, prowadzonego przez Stowarzyszenie Kolory oraz usług opiekuńczych i pielęgniarskiej długoterminowej opieki domowej, świadczonej przez MOPR. To oferta świadczeń, które realizowane są w domach pacjentów.

W budynku LCUS działa już Mieszkanie Wspomagane, a do otwarcia przygotowuje się Dzienny Dom Opieki Medycznej.

- Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby, zainteresowane skorzystaniem z usług Leszczyńskiego Centrum Usług Senioralnych - mówi Danuta Majchrzak-Popławska, dyrektor MOPR w Lesznie.

Można podjechać do LCUS i porozmawiać z prowadzącymi placówkę. Mieszkaniem Wspomaganym kieruje Monika Smoczyk, a Dziennym Domem Opieki Medycznej - Donata Wichlińska. Można także zadzwonić do placówki. W ramce podajemy godziny odwiedzin oraz numery telefonów.

[FOTORELACJA]6273[/FOTORELACJA]

 

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%