Zamknij
REKLAMA

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Lesznie? Jak to wygląda w porównaniu do innych miast?

09:56, 23.09.2021 | Materiał partnera, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W ponad 60-tysięcznym Lesznie mieszkanie z rynku wtórnego kosztuje średnio 5057 zł za metr kwadratowy. To taniej w porównaniu z Poznaniem, ale drożej niż w Ostrowie Wlkp. W województwie wielkopolskim cena metra kwadratowego wynosi średnio 6131 zł.

Rankomat zrobił porównanie cen mieszkań z rynku wtórnego w miastach liczących ponad 50 tysięcy mieszkańców. Eksperci rankomat.pl przyjrzeli się cenom w 77 największych miejscowościach Polski. Poniższe stawki dotyczą średnich cen ofertowych za metr kwadratowy w II kwartale 2021 r. na podstawie danych portalu nieruchomości adresowo.pl.

Leszno w środku wielkopolskiej stawki

Spośród wszystkich co najmniej 50-tysięcznych miejscowości z województwa wielkopolskiego Leszno ze stawką 5057 zł jest raczej tańszym miastem pod względem średnich cen za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego.

W porównaniu z innymi miastami z regionu Leszno ma wyższą cenę od Ostrowa Wlkp. (4822 zł), ale mniejszą niż Kalisz (5198 zł). Od reszty wyraźnie odstaje stolica Wielkopolski. W Poznaniu za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić średnio 7929 zł – wynika z danych adresowo.pl.

Mieszkania w województwie powyżej 6000 zł za metr

W województwie wielkopolskim średnia cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku wtórnego wynosi 6131 zł. To podobnie jak w zachodniopomorskim (6102 zł) i w podlaskim (6167 zł) – takie wnioski płyną z zestawienia za II kw. 2021 na adresowo.pl.

Pod kątem cen mieszkań z rynku wtórnego najtańsze jest województwo lubuskie (4626 zł za mkw.), a najdroższe mazowieckie (10617 zł).

Ile kosztuje polisa mieszkaniowa w Lesznie?

Mieszkańcy Leszna płacili 258 zł za polisę mieszkaniową - to średnia cena w II kw. 2021 r. na rankomat.pl, a zarazem drugi najlepszy wynik w Wielkopolsce spośród wszystkich miast powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Dla porównania w Ostrowie Wlkp. wydatki na polisę mieszkaniową oscylowały na poziomie 182 zł, a w Poznaniu 469 zł. W skali kraju najwięcej na ubezpieczenie nieruchomości przeznaczali mieszkańcy Warszawy (548 zł).

Średnio za polisę mieszkaniową w województwie wielkopolskim w identycznym okresie płacono 482 zł. Najwięcej ubezpieczenie nieruchomości w II kw. 2021 r. kosztowało mieszkańców województwa mazowieckiego (557 zł), a najmniej podlaskiego (415 zł).

- Najtańsze oferty zaczynają się za mniej niż 100 złotych rocznie, najdroższe to wydatek ponad 1000 złotych, jednak wcześniejsze porównanie ofert pozwala znaleźć polisę dopasowaną do możliwości finansowych. To, jak dużo będzie kosztowała polisa mieszkaniowa w Lesznie, zależy przede wszystkim od wartości mieszkania i wybranych ryzyk. Z tych ostatnich warto pamiętać o kradzieży z włamaniem, pakiecie home assistance, przepięciu, a także powodzi, jeśli mieszkanie znajduje się na parterze - wyjaśnia Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeń nieruchomości rankomat.pl.

 

(Materiał partnera, Fot. L. Matuszewska )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%