Zamknij
REKLAMA

Rusza przebudowa Wilkowickiej. Uwaga kierowcy, będzie objazd! (mapka)

09:02, 11.01.2022 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek, 17 stycznia rozpocznie się przebudowa ulicy Wilkowickiej od Ronda Wilkowice do granic miasta z gminą Lipno, a więc do skrzyżowania z ulicą Graniczną. Ten odcinek drogi zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego. Przygotowano objazd.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Leszna, objazd został wytyczony przez drogę ekspresową S5. Część kierowców zapewne zdecyduje się na jazdę drogą przez Karolewko.

Prace na Wilkowickiej rozpoczną się od frezowania istniejącej nawierzchni. W ramach inwestycji zostanie przebudowana nawierzchnia drogi, wybudowana kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie uliczne i ciąg pieszo-rowerowy.

Ścieżka pieszo-rowerowa będzie wykonana po stronie zabudowań, natomiast zatoki autobusowe po przeciwległej stronie ulicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uda się zachować prawie wszystkie rosnące przy ulicy drzewa. Konieczne będzie usunięcie siedmiu z nich w celu wybudowania zatok autobusowych.

Przebudowa ulicy Wilkowickiej na odcinku od Ronda Wilkowice do skrzyżowania z ul. Graniczną jest współfinansowana ze środków Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jej koszt to 2.088.958,84 zł. Inwestycję realizuje firma Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Krobi. 

Wykonawca ma czas na wykonanie prac jest czas do lipca 2022 r. Jest szansa, że jeśli pogoda dopisze remont zakończy się szybciej.

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%