Zamknij
REKLAMA

Ślubowali. Przed nimi kolejne wyzwania (zdjęcia)

14:50, 13.04.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
Skomentuj
REKLAMA

Blisko stu ochotników 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło w sobotę przysięgę w leszczyńskich koszarach wojskowych. To już trzecia taka uroczystość w Lesznie.

Ci, którzy dziś składali przysięgę, zostali powołani do służby 29 marca  i przeszli intensywne szkolenie podstawowe na obiektach wojskowych w Lesznie. Szkolili się w zakresie praktycznych umiejętności strzeleckich, posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i topografii. Nowością była broń, jaką otrzymali w trakcie tego szkolenia. To najnowocześniejsze polskie karabinki MSBS „Grot".

- Dzisiejsza przysięga to jest moment, który wszystko zmienia w życiu - usłyszeli żołnierze.

Po przysiędze wracają do domów, ale systematycznie będą stawać się na zajęcia w leszczyńskiej jednostce. Całe szkolenie potrwa trzy lata. 

Obecnie w szeregach 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej służy ponad 1000 żołnierzy. Formacja będzie się jeszcze rozrastać.

W dniu przysięgi bramy jednostki były otwarte dla mieszkańców, a na uroczystość przybyło wielu gości i mieszkańców Leszna.

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA