Zamknij
REKLAMA

Kto przeszłości nie szanuje... wyjątkowy koncert w Pawłowicach (zdjęcia)

10:55, 09.11.2019 | md, Fot. D. Marciniak
Skomentuj
REKLAMA

W Pawłowicach świętowano gminne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W piątek, 8 listopada, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pawłowicach świętowano gminne obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na uroczystości pojawiło się wielu zaproszonych gości, pracowników i uczniów szkoły oraz mieszkańców gminy Krzemieniewo.

O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewano 4 zwrotki hymnu narodowego włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”
Wszystkich obecnych powitała, w imieniu własnym oraz wójta gminy Krzemieniewo  Radosława Sobeckiego, dyrektor  szkoły Mirosława Graf.

Dla wszystkich przybyłych przygotowano bogaty program artystyczny w którym wystąpili uczniowie szkoły pod kierunkiem Kingi Urbańczak, przy współpracy Michała Rosika i Magdaleny Ratajczak.

W programie znalazły się m.in. utwory: „Ojczyzna” Marka Grechuty, „Warszawianka”, „Marsz Polonia”, „Jak długo na Wawelu”, „Pierwsza kadrowa”, „My, pierwsza brygada” „Niepodległa, niepokorna”. Utalentowana pawłowicka młodzież przygotowała również występy taneczne.

Wydarzeniu przyświecały słowa Józefa Piłsudskiego „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

 

 

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz