Zamknij
REKLAMA

Hodowcy gołębi pocztowych podsumowali sezon. Wśród nagrodzonych znaleźli się... (zdjęcia)

09:44, 04.01.2020 | md, Fot. D. Marciniak
Skomentuj
REKLAMA

W Restauracji Dobrodziej w Krzemieniewie mijający sezon podsumowali hodowcy gołębi pocztowych z sekcji Krzemieniewo.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki i starosta powiatu leszczyńskiego Jarosław Wawrzyniak. Nie zabrakło również Romana Nowaka, prezesa Zarządu Okręgu Leszno i wiceprezesa Benona Zboralskiego.

Na spotkaniu ogłoszono oficjalne wyniki w poszczególnych konkurencjach w kategoriach lotów gołębi starych i młodych, a także nagrodzono pucharami i statuetkami najlepszych hodowców.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: duet Paweł Marchwacki i Syn, Grzegorz Skórzewski, Jacek Pietraszewski, Fechner & Jan Wawrzyniak, Wojciech Płocharczyk, Dorota Szymańska, Mariusz Zieliński, Wiesław Biernat, Dawid Gronek i Ireneusz Otto.

Wielu hodowców wróciło do domu z kilkoma statuetkami.

Sekcja Krzemieniewo podlega pod Oddział Gostyń, który skupia w tej chwili 6 sekcji, do których należy ponad 120 hodowców. Sekcja krzemieniewska jest jedną z prężniej działających. Ma w swoich szeregach kilku bardzo dobrych hodowców, a rywalizacja jest tutaj zawsze na wysokim poziomie. Bardzo dobrze układa się współpraca miejscowego zarządu z Urzędem Gminy oraz władzami Okręgu.

Czas po oficjalnej części imprezy upłynął już przy wspólnym poczęstunku i wielu wesołych rozmowach oraz analizie osiąganych wyników. Warto wspomnieć, że w poczet członków krzemieniewskiej sekcji wstąpiły dwie nowe osoby, w tym jedna pani, po raz pierwszy od wielu lat. Z całą pewnością hodowla gołębi przynosi wiele satysfakcji, a także daje możliwość startu w licznych zawodach, również międzynarodowych, organizowanych na całym świecie.

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JacekJacek

0 0

Gratulacje od kolegów z Oddz. Rawicz 18:07, 05.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%