Zamknij
REKLAMA

W gminie Krzemieniewo powstał pierwszy żłobek. Są jeszcze wolne miejsca (zdjęcia i film)

15:32, 21.09.2020 | md, Fot. D. Marciniak
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek rozpoczął działalność żłobek w gminie Krzemieniewo. Prowadzi go samorząd.

Placówka powstała w obiekcie Szkoły Podstawowej Filialnej w Oporówku. Dyrektorka Renata Szłapka pragnie stworzyć tu miejsce przyjazne i bezpieczne dla małych dzieci, gdzie w warunkach zbliżonych do domowych stopniowo będą rozwijały swoje zdolności i umiejętności.

Pierwszy tydzień jest przeznaczony na spotkania adaptacyjne dzieci. Stopniowo będą się przyzwyczajać do nowego środowiska, obiektu i ludzi. Takie wizyty trwają godzinę, a dzieci są w żłobku razem z rodzicami.

Już po pierwszym dniu widać, że to miejsce najmłodszym bardzo odpowiada. Bardzo chętnie się bawią, są uśmiechnięte i wesołe. Jak zapewniają panie opiekunki i dyrektorka, dzisiaj nie płakało żadne dziecko.

W żłobku w Oporówku dziećmi w wieku od 1 do 3 lat zajmują się trzy wykwalifikowane opiekunki. W placówce nie brakuje absolutnie niczego. Są zabawki oraz piękny i spokojny teren zielony wokół budynku. Żłobek został przygotowany na przyjęcie 20 dzieci. Na chwile obecną zapisano 19 podopiecznych. Trójka dzieci jest z gminy Poniec, ale pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci z gminy Krzemieniewo.

Na powstanie nowego obiektu gmina Krzemieniewo pozyskała środki z Unii Europejskiej - w Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020, którym zarządza Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wartość całego projektu pod nazwą „Żłobek w Gminie Krzemieniewo” to blisko 800.000 zł. Dofinansowanie z WRPO wyniosło ponad 750.000 zł.

(md, Fot. D. Marciniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%