Zamknij
REKLAMA

Wędkarze zamiast wędek mieli grabie (zdjęcia)

16:50, 30.03.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Po raz pierwszy wędkarze z kół Okręgu Leszno zorganizowali akcję sprzątania terenu wokół zbiornika wodnego w Dąbczu w gminie Rydzyna. Worki zapełnili głównie butelkami plastikowymi i szklanymi. Było też sporo opakowań z restauracji serwujących jedzenie na wynos.

Do tej pory takie akcje odbywały się na terenach gmin Krzemieniewo i Osieczna.

- Wędkarzom, którzy spędzają czas na łowiskach zależy, by nie były one zawalone śmieciami - w sobotę mówił Tomasz Franek, członek Zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu, a także prezes Koła 179 Osieczna. - Zbiornik w Dąbczu istnieje kilka lat, jest otwarty dla nas wędkarzy i chcemy brać czynny udział w dbaniu o niego.

Wędkarze nie tylko bowiem łowią ryby, ale korzystają z terenu także rekreacyjnie. Chcą przy współpracy z Wodami Polskimi i gminą Rydzyna mieć wkład w wizerunek zbiornika.

- Jest to bardzo ciekawy zbiornik w tej części Polski, znakomicie nadający się do organizacji zawodów wędkarskich. Ma parkingi i ścieżkę wokół. Ważne, że w pobliżu jest także zaplecze hotelowe.

Ma to znaczenie ze względu na plany organizacji nad zbiornikiem zawodów rangi ogólnopolskiej.

- Dlatego ważne, by zadbać o stanowiska, stan wody, rybostan i otoczenie. Od przyszłego roku zbiornik może być główną areną rozgrywania młodzieżowych mistrzostw Polski czy Grand Prix Polski w różnych kategoriach.

W sobotnich porządkach uczestniczyli wędkarze kół Okręgu Leszno. Byli przedstawiciele Rawicza, Leszna, Rydzyny i Osiecznej. Pojawiła się także Grażyna Dembicka, radna Rady Miejskiej Rydzyny.

Po dwóch godzinach worki zapełniły się głównie butelkami, papierami, jednorazowymi opakowaniami po kawie czy jedzeniu na wynos. W trakcie sprzątania wędkarze uporządkowali również stanowiska do łowienia ryb.

- Zbiornik to wspólne dobro i trzeba o niego zadbać - dodał T. Franek i zapowiedział, że wędkarze raz w miesiącu chcą porządkować teren wokół zbiornika. 

Na zakończenie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który przeprowadzili Piotr Dembicki i Szymon Sieracki, który jest jednocześnie ratownikiem medycznym. Obaj panowie służą w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Brawo dla NichBrawo dla Nich

1 0

Ludzie śmiecią częściej w miejscach brudnych, naszego śmiecia nie widać pośród innych. Zastanawialiście się dlaczego w metrze jest czysto chociaż nie ma koszy? Ludzie nie śmiecą ponieważ mają świadomość, że łatwiej zauważyć, że to my śmiecimy. Dlaczego w ogóle ludzie śmiecą?
Z powodu braku wychowania, edukacji, głupoty i społecznego przyzwolenia. Śmiecimy wszędzie, to dlaczego by nie w plenerze, przeciez wszyscy śmiecą. Przeciez nie ma kosza, więc gdzie mamy wyrzucić śmieci?

Zabierz śmieci ze sobą do domu bo w plenerze to my jesteśmy gośćmi! 15:04, 31.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA