Zamknij
REKLAMA

Energii im nie brakuje (zdjęcia)

13:59, 16.04.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Tańca Ludowego Moraczewo będzie jedyną grupą z Polski na X Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dziecięcego Ilidža 2019 w Sarajewie. Sporą część kosztów pokrywają rodzice, ale zespół potrzebuje wsparcia dla zorganizowania transportu dla dzieci.

Do Sarajewa ma jechać 26 dzieci, które już intensywnie przygotowują się do festiwalu. W poniedziałek zajrzeliśmy do nich na próbę w Rydzyńskim Ośrodku Kultury.

- Na festiwalu zaprezentujemy taniec górali Beskidu Śląskiego - powiedziała nam Patrycja Maciejewska, która prowadzi ZTL Moraczewo. - Zależy nam na kupnie nowych strojów, właśnie do tańca górali Beskidu Śląskiego, bo jako grupa rozwijamy się, dzieci jest coraz więcej, poznają nowe tańce i do ich prezentacji brakuje nam strojów ludowych. 

Stroje potrzebne na festiwal to wydatek około 5000 złotych.

Udział w festiwalu to również duże koszty związane z podróżą.

- Na ten rok dostaliśmy kilka zaproszeń do udziału w zagranicznych festiwalach, ale wybraliśmy Sarajewo bo jest najbliżej Polski i w związku z tym koszty wyjazdu będą mniejsze, chociaż i tak duże. Na podróż 26 dzieci w jedną i drugą stronę potrzebujemy 15.000 złotych. Dodam, że to koszty podróży wyłącznie dzieci. Rodzice, którzy jadą jako opiekunowie, pokrywają koszty pobytu i wyżywienia za siebie i dziecko. To bardzo dużo, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie zespołu. Dla nas ten wyjazd jest bardzo ważny.

P. Maciejewska dodaje:

- Wyjazd na międzynarodowy festiwal jest nagrodą dla dzieci za ich całoroczną pracę w zespole, udział w treningach, próbach i koncertach. Dzieci bardzo się napracowały. Wyjazd jest dla nas ważny także dlatego, że będziemy jedyną grupą z Polski. Zaproszenie traktujemy jako wyróżnienie.

Festiwal potrwa od 25 do 29 lipca.

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA