Zamknij
REKLAMA

Dzisiaj świętowali nauczyciele i uczniowie szkoły w Dąbczu (zdjęcia)

14:48, 26.04.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Dziesięć lat temu Szkole Podstawowej w Dąbczu nadano imię wybitnego pedagoga Tadeusza Łopuszańskiego. Placówka otrzymała również sztandar. Dzisiaj przypomniano te wydarzenia. Można powiedzieć, że było to święto szkoły.

- Patron to ktoś kogo podziwiamy i kogo chcemy naśladować - zwracając się do gości jubileuszu mówił Wojciech Jędrzejczak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dąbczu. - Zaletą ludzi wielkich jest skromność. Taki był nasz patron. Dla niego nasza gmina była małą ojczyzną.

Dyrektor przypomniał, że 10 lat temu w szkole zaczęto propagować idee znakomitego pedagoga, który wychowywał młodych ludzi w zamiłowaniu do nauki, sportu, turystyki i języków obcych. Zachęcał do poznawania świata i rozbudzania w sobie ciekawości.

- Wybór patrona był głęboko przemyślany - dodał dyrektor.

Gratulacje z okazji święta szkoły złożyli burmistrz gminy Rydzyna Kornel Malcherek i wicestarosta Grzegorz Rusiecki. Gratulacje złożyli przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - kanclerz Janusz Poła i Dorota Sipińska, prorektor ds. studiów i spraw studenckich oraz Zbigniew Szukalski, dyrektor Zamku SIMP w Rydzynie, który przypomniał, że to właśnie zabytkowy obiekt był siedzibą szkoły Łopuszańskiego.

- Bardzo cieszymy się, że szkoła w Dąbczu ma za patrona Tadeusza Łopuszańskiego. To szkoła wyjątkowa, która ma wysoki poziom oddziaływania wychowawczego, o co tak zabiegał patron placówki - mówił Zbigniew Mocek z Fundacji im. Tadeusza Łopuszańskiego.

Gratulacje składały delegacje innych placówek oświatowych z gminy Rydzyna oraz przyjaciele szkoły.

W czasie uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursów szachowego i plastycznego. Goście obejrzeli program artystyczny, którego jednym z bohaterów był patron szkoły.

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA