Zamknij
REKLAMA

Swoją pracą i zaangażowaniem w życie społeczne zasłużyli na uhonorowanie (zdjęcia)

06:36, 11.11.2019 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Piękny koncert w Zamku SIMP w Rydzynie odbył się przy pełnej sali publiczności. Nim zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych odbyła się krótka uroczystość. Wyróżniono osoby, których działalność ma duże znaczenie dla gminy Rydzyna.

- 11 listopada symbolicznie świętujemy odzyskanie niepodległości. Chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Czując odpowiedzialność za młode pokolenie Polaków, jako burmistrz miasta i gminy Rydzyna, nie przestanę czynić starań o pamięć i wdzięczność za krew oddaną za wolność i niepodległość naszej ojczyzny - rozpoczynając uroczystość mówił burmistrz Kornel Malcherek.

Podczas koncertu wyróżniono Jerzego Koprasa, instruktora sekcji plastycznej Rydzyńskiego Ośrodka Kultury. Kieruje rozwojem talentów młodych artystów, laureatów licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Na wniosek Magdaleny Szymańskiej, dyrektora Rydzyńskiego Ośrodka Kultury, minister kultury i dziedzictwa narodowego nadał J. Koprasowi odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Wyróżnienie wręczył Zenon Jóźwiak, kierownik Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

- Na ten sukces pracuje bardzo wiele osób - mówił J. Kopras. - W Rydzynie są bardzo sprzyjające warunki dla rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży. W mojej pracy instruktora otrzymuję dużą pomoc do burmistrza Kornela Malcherka i Magdaleny Szymańskiej, dyrektora Rydzyńskiego Ośrodka Kultury. W imieniu własnym oraz dzieci i młodzieży, z którymi pracuję, dziękuję za dotychczasową pomoc.

Wręczono również odznaki Zasłużony dla Miasta i Gminy Rydzyna, które odebrali Kazimierz Pietrzak - w uznaniu dla wieloletniej pracy społecznej na rzecz mieszkańców Dąbcza i zaangażowanie w życie wsi oraz Jan Pawelski - w uznaniu dla wieloletniej pracy w Radzie Miejskiej Rydzyny i  Radzie Sołeckiej Tworzanic oraz w podziękowaniu za liczne inicjatywy społeczne. Decyzją Rady Miejskiej odznaka została również przyznana Janowi Marciniakowi za wieloletnią pracę społeczną na rzecz mieszkańców  Augustowa i krzewienie idei strzelectwa sportowego.

Odznaki wręczyli Roman Skiba, przewodniczący Rady Miejskiej oraz burmistrz Kornel Malcherek.

W imieniu odznaczonych głos zabrał Jan Pawelski, który podziękował za docenienie pracy społecznej sołtysów Augustowa, Dąbcza i Tworzanic.

Koncert zorganizował Rydzyński Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Rydzyna.

[ZT]44436[/ZT]

 

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz