Zamknij
REKLAMA

Bukówieckie Lotanie w szczytnym celu

09:12, 06.06.2019 | KAL
Skomentuj
REKLAMA

Bukówieckie Sokoły wymyśliły tę rewelacyjną w swej formie imprezę na 800-lecie Bukówca Górnego. Wówczas bieg trwał aż trzy doby. Kolejne edycje mają już 24-godzinną formułę. Wspaniale imprezę uatrakcyjnia firma Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego, która płaci za każdy kilometr 3 zł. Zebrane pieniądze są co roku przeznaczane na działalność Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkel we Włoszakowicach. Z uwagi na upały, które z pewnością potrwają do weekendu, wielu na pokonanie zaplanowanego indywidualnie dystansu wybierze godziny nocne. Wtedy będą biegali również bukówieccy strażacy. 

Dołączyć do biegu można w dowolnym momencie i to wielokrotnie. Za każde przebiegnięte 250-metrowe okrążenie szkolnej bieżni uczestnik otrzyma gumkę na rękę. Po zejściu z trasy wolontariusze w biurze zawodów przeliczają gumki i wpisują dystans do komputerowego licznika oraz na certyfikat uczestnika. Cztery gumki to kilometr, a kilometr to 3 zł.

Bieg potrwa do niedzieli, 9 czerwca do godz. 16. Zwykle po 24 godzinach licznik wskazywał około 7000 km, czyli ok. 21.tys. zł na czeku.

 

 

 

 

(KAL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%