Zamknij
REKLAMA

W rocznicę ludobójczej operacji Tannenberg (zdjęcia)

15:05, 21.10.2019 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Podczas manifestacji patriotycznej przypomniano mord dokonany przez Niemców na siedmiu Polakach 21 października 1939 roku we Włoszakowicach.

Starosta Jarosław Wawrzyniak mówiąc o okolicznościach tego aktu ludobójstwa wyraził przekonanie, że ofiary zostały wytypowane przez Niemców na wiele miesięcy przed tym zdarzeniem. Po apelu poległych kompania honorowa 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oddała salwę honorową, a włoszakowicka orkiestra zagrała "Warszawiankę" Karola Kurpińskiego.

Druga część uroczystości odbyła się w Pałacu Sułkowskich, podczas której podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach a 4. Zielonogórskim Pułkiem Przeciwlotniczym im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego. Szkoła podpisała również umowę o współpracy z Powiatową Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rydzynie.

 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PytamPytam

1 0

A na czym ta współpraca z Pułkiem czy Poradnią ma polegać? Czy bez takich "szumnych" umów nie można współpracować? O ile wiadomo Poradnie Pedagogiczne współpracują ze wszytskimi szkołami - i to bez umów o współpracę :P 12:51, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

1 0

Dokladnie o co chodzi z ta wspolpraca ??? Co teraz musztra obowiazkowa na przerwie?? Nie podoba mi sie to.... 16:14, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%