Zamknij
REKLAMA

Ułani przejadą drogami gminy Włoszakowice. Kto ich jeszcze nie widział, koniecznie musi zobaczyć!

10:14, 10.11.2019 | JAC, fot. JAC
Skomentuj
REKLAMA

Kilkunastoletnią tradycję ma Przejazd Kawalerii na terenie gminy Włoszakowice, organizowany w Święto Niepodległości przez gminę i lokalnych miłośników koni. Zbliżanie się orszaku zwiastował będzie samochód z nagłośnieniem odtwarzającym muzykę patriotyczną.

Szwadron kawalerii eskortował będzie bryczki z postaciami, które odegrały znaczącą rolę w walce o niepodległość Ojczyzny. W rolę marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Hieronim Apolinarski, który specjalnie na tę okazję pielęgnuje swojego sumiastego wąsa.


Orszak wyruszy o godz. 12 sprzed Wiejskiego Domu Kultury w Bukówcu Górnym. Skieruje się w stronę Grotnik, gdzie przed salą wiejską zatrzyma się na kilkanaście minut.

Około godziny 13 powinien pojawić się we Włoszakowicach, gdzie przejedzie ulicami: Zachodnią, 11 Listopada, Słoneczną, Leśną, Powstańców Wielkopolskich i Kurpińskiego przed Pałac Sułkowskich. Tam publiczność będzie miała okazję wysłuchać przemówienia, jakie z hotelu Bazar w Poznaniu w 1918 roku wygłosił Ignacy Jan Paderewski.

Przejazd zakończy się około godz. 15 w Bukówcu Górnym.

Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość, kiedy przejazd kawalerzystów spowolni trochę ruch.

 

(JAC, fot. JAC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%